30 olimpik sporcu, 30 olimpik anne

P&G Türkiye'den 30.yılında 30 sporcuya ve annelerine destek.

P&G Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile hayata geçirdiği “Olimpik Anneler” projesini, 2020’ye kadar sürdürecek.

* NişantaşıHaber Facebook’ta
* NişantaşıHaber Twitter’da
* NişantaşıHaber Instagram’da

Türkiye‘de 30. yılını kutlayan P&G, proje kapsamında 2018 Pyeong Chang Kış Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda 30 milli sporcu ve annelerine destek verecek. Projenin tanıtım toplantısı, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, TMOK Başkan Yardımcısı Hasan Arat, Olimpiyat Şampiyonu Milli Güreşçi Taha Akgül ve cimnastikte olimpiyatların efsane ismi Nadia Comaneci‘nin katılımıyla Nişantaşı The Sofa Otel‘de gerçekleştirildi.

Projede destek verilecek sporcu ve annelerinin de takip ettiği toplantıda konuşan Tankut Turnaoğlu, P&G olarak Türkiye‘de 30. yıllarını kutladıklarını dile getirerek, “2012‘de Türkiye‘de, değerli iş ortağımız TMOK ile başlattığımız olimpik harekette yeni bir adım atıyoruz. Türkiye‘deki 30. yılımızı kutladığımız bu sene, olimpiyat oyunlarında yarışmaya aday 30 sporcumuza ve bu sporcuları büyük bir özveri ile yetiştiren annelerine desteğimizi açıklamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin ilk spor haritası

Olimpik Anneler projesi çerçevesinde P&G Türkiye, Türkiye‘nin ilk spor haritasını da yayınladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turnaoğlu, “Gençlerimizin spor yapmalarını destekleyebilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu harita ile Türkiye‘deki tüm spor tesislerini tek bir noktada buluşturmayı hedefliyoruz. Online platformlarımızda paylaşmaya başlayacağımız bu haritada aralarında İstanbul, Bursa, Adana, Erzurum, Gaziantep ve Trabzon‘un bulunduğu 10 şehirde 300‘e yakın spor merkezi ile ilgili bilgilere yer vermeye başladık. Haritamızın tüm Türkiye‘deki merkezleri yansıtabilmesi için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

TMOK Başkan Yardımcısı ve Avrupa Olimpiyat Komiteleri Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Arat ise P&G Türkiye birlikte 5 yıldır yürütmekte oldukları iş birliğinin spor ve Olimpiyat kültürünün desteklenmesi anlamında oldukça değerli olduğunu dile getirerek, “P&G, hali hazırda Türkiye‘de TMOK‘un en büyük iş ortakları arasında yer alıyor. Türkiye‘deki 30‘uncu yılını spora ve sporculara yönelik desteğini sürdürerek kutlamasından da büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Olimpiyat Şampiyonu Milli Güreşçi Taha Akgül de P&G Türkiye‘nin kendilerine verdiği desteğin çok önemli olduğunu aktararak, “Bu desteği daha da artırdılar. Şimdi 30 sporcuya destek veriyorlar. İnşallah hep beraber 2020 Tokyo Olimpiyatları‘na gideriz. 8 değil, 18 madalya getiririz” diye konuştu.

5 olimpiyat altını sahibi Rumen Jimnastikçi Nadia Comaneci de projenin tanıtımında yer almaktan mutlu olduğunu vurgulayarak, “Gerçekten çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Benim cimnastik ile hayatım değişti. Ancak tüm çocuklar benim kadar şanslı olmayabilir. Ailelerin, özellikle de annelerin çocuklarını doğru spora yönlendirmeleri çok önemli. Sadece profesyonel sporcu olma amacıyla değil, çocukların gelişiminde sporun önemi konusunda annelerin bilinçli olması ve çocuklarını teşvik etmesi çok önemli. Bu konuda onlara büyük iş düşüyor” diye konuştu.

Toplantının ardından milli sporcular ve anneleriyle hatıra fotoğrafı çektirildi.

Facebook yorumları

Diğer haberler