Yürek burkan görüntünün hikayesi

Nişantaşı'nda eşyalarıyla birlikte sokağa terk edilen köpeğin ardında başka bir hüzünlü hikaye daha olduğu ortaya çıktı.

Nişantaşı’nda bir köpek eşyalarıyla birlikte sokağa bırakıldı. Durumu gören vatandaşlar olaya tepki gösterdi. Sahibi tarafından terk edilen köpeğin, eşyalarının başında şaşkın gözlerle oturuşu, görenleri duygulandırdı.

 

Ünlülerden de tepki geldi

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran fotoğrafa ünlüler de isyan etti. Birçok ünlü ‘Bakamayacaksanız lütfen sahiplenmeyin’ uyarısında bulundu.

 

Sahipleri Suriyeli sığınmacılardı

Eşyalarıyla bulunan köpeğin sahipleri, sınırdışı edilen iki Suriyeli sığınmacıydı. Suriyeliler, sınırdışı edileceklerini öğrenince, köpeği düzenli olarak götürdükleri veterinere sabah 08.00’de telefon etmiş, ülkelerine ‘dönmeleri gerektiği’ için Golden Retriever cinsi yavruyu bırakmak zorunda olduklarını anlatmıştı.

 

Lucy’nin akıbeti belli oldu

Üzerindeki chip sayesinde adının Lucy olduğu, 4 Kasım 2018’de doğduğu, biri mayıs sonunda yapılmış olmak üzere tüm aşılarının bulunduğu tespit edilen Lucy, ilk geceyi bir başka köpek sahibinin evinde geçirdi. Şimdi, yeni sahiplerinin evine alışmaya çalışıyor.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X