“Ada bazlı imar gerekiyor”

Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, doğru kentsel dönüşümün ada bazlı imarlar ile yapılacağını ifade etti.

Türkiye’de kentsel dönüşümü ilk başlatan firmalardan biri olan ve toplam 15 şantiyesiyle çalışmalarını sürdüren Keten, Nişantaşı başta olmak üzere 38 yıldan bu yana İstanbul’un farklı bölgelerinde konut projelerini hayata geçiriyor.

Bugüne kadar 100’ün üzerinde binayı yenileyen Keten İnşaat’ın başkanı Selahattin Keten, eskiyen, ekonomik ömrünü doldurmuş binaları yıkıp, depreme dayanıklı, semt dokusuna uygun ve akıllı bina özelliklerine sahip yeni yaşam alanlarına dönüştürdüklerini belirtti.

Bugüne kadar Nişantaşı, Ulus, Şişli, Etiler ve Bağdat Caddesi civarında butik proje ve lüks konutlar inşa ettiklerinin altını çizen Selahattin Keten, şu anda 15 şantiyede çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

6.5 milyon bina depreme dayanıksız

Türkiye’de kentsel dönüşümü değerlendiren Selahattin Keten, kentsel dönüşümün Türkiye’de geç başladığını belirtti. Keten, “Kentsel dönüşüm yasası 1999 depreminin hemen ardından çıkmalıydı, Yasanın geç çıkması Türkiye’ye büyük zarar verdi” dedi.

“İşadamıyız herkesle çalışırız”

Selahattin Keten, bir dönem Şişli Belediye Başkanı olan Mustafa Sarıgül ile aralarının çok iyi olduğu ve bölgedeki projelerinde kendilerine belediyenin büyük kolaylıklar sağladığı iddialarına ilişkin olarak ise şunları söyledi:

Keten İnşaat olarak bölgede 38 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Mustafa Sarıgül, Belediye Başkanı olmadan da biz bu bölgede projeler yapıyorduk. Mehmet Ali Sungur, Gülay Aslıtürk, Fatma Girik’in belediye başkanı olduğu dönemlerde de projeler gerçekleştirdik. Mustafa Sarıgül’ün belediye başkanlığı yaptığı 15 yıl süre içinde de Keten İnşaat olarak kendisiyle çalışmalarımız oldu. Mustafa Sarıgül, bölgeye katma değer sağlamış bir belediye başkanıdır

NishTime Haber Merkezi

Facebook yorumları

Diğer haberler
X