Artam Antik’te 300. Müzayede heyecanı

Artam Antik A.Ş, 300. sanat müzayedesi öncesinde satışa sunacağı sanat eserleri için ön gösterim düzenledi.

Artam Antik A.Ş., gerçekleştireceği 300. müzayedesi öncesinde satışa sunduğu sanat eserleri için ön gösterim düzenledi. Koleksiyonerler ve sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği sergiye ünlü simalar da katıldı.

Artam Antik A.Ş. Müzayede, 300. müzayedesini 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 14:00‘da gerçekleştiriyor. Müzayede öncesinde Nişantaşı’nda bulunan Artam Antik A.Ş. binasında müzayedeye çıkacak eserlerin ön gösterimi gerçekleştirildi.

Turgay-Nurcan Artam çiftinin ev sahipliğinde düzenlenen davette Olgaç Artam da sanat eserleri hakkında davetlilere bilgi verdi.

Klasikten çağdaşa sanatçıların eserlerinin yer aldığı müzayede iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde usta Türk ressamları ve değerli antikalar yer alacak. İkinci bölümde ise 20. Yüzyıl Çağdaş Türk resim sanatından bir seçki satışa sunulacak.

Müzayedenin dikkat çeken eserlerinden biri olan Nejat Melih Devrim’in ‘’Chopin’’ isimli eseri 900 bin TL başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak. İbrahim Çallı’nın ünlü “Ada’da Gezinti” tablosu da ilk kez bu müzayedede, 700 bin TL‘den açık artırmaya çıkarılacak.

Facebook yorumları

Diğer haberler