Asım Yamak’ın ‘Özgürlük serüveni’

Spiritüel Danışman Asım Yamak, hukuk ve ekonomi alanında lisans ve yüksek lisans yaptıktan sonra , ‘özgürlük serüveni‘ adını verdiği yolculuğunu Nişantaşı Haber‘e anlattı.

Amerika’da bu işin eğitimini aldım

Amerika‘da 5 buçuk yıl bu alanlarda eğitim aldım fakat Türkiye‘de bunun bir denkliği olmadığı için bir diploma sahibi değilim. YÖK tarafından bir karşılığı olsaydı lisans ve yüksek lisansta eğitimimi Türkiye‘de de tamamlamış olacaktım. Türkiye ve Avrupa ülkelerinde geçerli olan bir çok sertifika kullanmaktayım.

“İşin bilimsel tarafındayım”

Bizim alanlarımız her ne kadar pozitif bilimlerden uzak gözükse de ben spiritüel yani ruhsal danışman olarak işin bilimsel tarafındayım. Ağırlıklı olarak terapiler yapmaktayım, geçmiş yaşam şifalandırması yapıyorum. Her ne kadar Türkiye‘de spiritüel danışmanlık bilinmese de ilgili bakanlıklarla görüşmelerimi yapmakta ve meslek tanımı oluşturmak için çabalamaktayım.

“Kapıkule’den çıktıktan sonra herkes beni tanır”8 yıldır aktif olarak teoloji çalışıyorum, dinler tarihi çalışıyorum. Türkiye‘de çok ünlü biri değilim ama Kapıkule‘den çıktıktan sonra her türlü sempozyumda benim adım bilinir. Avrupa ülkeleri, Amerika, Avustralya, Çin‘e kadar danışanlarım ve takipçilerim var.

“Türkiye’de bu alan biraz karıştırılıyor”

Spiritüel danışmanlık deyince bir şeyler o meslek adı altında farklı yürütülüyor. Benim yaptıklarımdan biri; geçmiş yaşamı şifalandırmak yani regresyon terapisi. Bizim yaşamımızda bir problem varsa, bir travma varsa o travmayı çözdüğümüz andan itibaren şu anki hayatımızda bir şeylerin daha yolunda gitmesini sağlayabiliriz.

Diğeri NLP, yani bilinç altının tekrar programlanması. Bu anlamda da master düzeyinde eğitim aldım. Bu işi icra eden arkadaşlar ise sadece regresyon terapisi yaparlar .Olması gereken ideal sürenin altında tutuyorlar ve danışanlar şifalanamıyor. Ayrıca ben ise bütün kutsal kitaplar dışında da doğu mistik öğretirler ile de çalışmaktayım. İbranice ve Aramice biliyorum eski yazıları okuyabilmek için.

“Spiritüel danışmanlık medyumik faaliyetler değildir”

Dünya çapında çok iyi bir medyum olacaksa bile bir kişi inanılmaz derece astroloji, mitoloji ve mit tarihi bilmesi gerekir. Maalesef medyumluk faaliyetinde bulunan kişiler bu konuda bu mesleği kullanıyorlar. Şu an ben yaşam koçluğu adı altında mesleğimi yapıyorum, spiritüel danışmanlığı kullanamıyorum. Kabul edilmiyor. Avrupa ve Amerika‘da mahkemelerde bilirkişilik yapabilirim. Aldığım diploma ile bunu yapabiliyorum fakat Türkiye‘de bunun hiçbir geçerliliği yok. Spiritüel danışmanlık Türkiye‘de medyumluk ile bir tutuluyor.

“Susan Miller’dan ders aldım.”

Beni diğer spiritüel danışmanlardan ayıran en büyük hadise ise ben astroloji de çok iyi bilirim. Amerika‘da yaşadığım dönemde dünyaca ünlü Susan Miller‘dan 8 ay boyunca ders aldım. Bir özel radyo kanalında programda yaptım.

“Kitabım City’s Nişantaşı’nda AVM’de ilk günden tükendi”

Amerika‘da ve Avrupa‘da 3 tane kitap çıkardım. Haftanın trendleri oldu. Türkiye‘de Hermes yayın evlerinden çıkardım. City’s Nişantaşı‘nda ilk günden tükendi. Ağırlıklı olarak Müslüman takipçilerimin isteği üzerine çıkarmış olduğum bir kitap, ‘Üzülme çünkü Ol der ve olur‘. Burada duayla gelen şifalandırma yöntemleri var. Meditasyon yöntemleri var. Türkiye‘de beklediğim ilgiyi görüyor. Avrupa‘daki takipçilerimiz tarafından da gerekli ilgiyi gördü.

“Güne 6 saat meditasyon yaparak başlıyorum”

Günde sadece 2 saat uyuyabiliyorum. Saat sabaha karşı 3 ve 5 arasında uyuyorum. Uyandıktan sonra saat 11‘e kadar meditasyon yaparak ancak evren ile uyumlanabiliyorum. Yapmış olduğum belli astral seyahatler var. Astral seyahat ruhun bedenden ayrılması değil, rüyalarla bağlantılı hadisedir. Doğuştan ruh kordon bağı ile bedene bağlıdır.

“Hem modern Batı astrolojisi hem de ebced yapan tek kişiyim”

Geçmiş yaşam şifalanması dediğimiz de kişiyi uyku haline getiriyoruz ve şifalanmasını yapıyoruz. İşin reankarnasyon kısmına inanmıyorum ben. Tekamüle inanıyorum. Bir insanın ruhu ölene kadar 3, 4 kere gidip gelir. Ruhlar belli bir süre boşlukta kalırlar. İslami olarak konuşursak ruhlarla iletişim kurulabilir mi evet kurulabilir.

Diyelim ki danışanıma genel bir seans gerekiyor. Diyor ki Asım Bey hayatımda çok sıkıntılar var bunun maddi mi manevi mi olduğunu bilmiyorum. Astrolojik bakım ebced hesabı açılıyor. Ben bunu doğum haritanızla birlikte inceleyen tek kişiyim. Hem modern Batı astrolojisi hem de ebced hesabı. Bu fal değildir, sağlam şekilde Arapça ve matematik bilmek gerekir. Ben toplamda 6 dil biliyorum çünkü İkra dediğimiz hadiseye takılırım, “oku“. Ama bu oku körü körüne oku değildir. İlk gelen ayettir “oku“. Oradaki oku evrenin tüm mesajını oku demektir. Spiritüel yasaların işleyişini, karma dediğimiz yapı, iyi kötü, siyah beyaz mesela bu gibi hadiselerin hepsini araştırmak gerekiyor.

“Danışanlarımı 40 soruluk anket ile seçiyorum”

Benim danışanlarım arasında psikologlardan psikiyatrlara kadar birçok kişi var. Bazı üniversite hastanelerinin onkoloji bölümlerinde pozitif bilime yardımcı olsun diye gerekli hizmeti sunuyoruz. Müzikli meditasyon atölye çalışmaları da yapıyoruz. Bazı hastanelerin çocuk bölümlerinde ve huzur evlerinde çalışmalarımız oluyor. Bir dönem televizyon programı yaptım. Bu konuda Türkiye‘den çok fazla danışana açık değilim. 40 soruluk bir anketim vardır. İşin ticareti kısmında olan biri değilim. Temel olarak yaptığımız ankette ben yakalıyorum kişinin hangi alanda şifası olacağını. Anketten sonra ilk seansımız tanışma üzerine. Bu ister yüz yüze ister online olabilir. Online deyince biraz tuhaf karşılıyorlar ama bu telefon dediğimiz şey bir frekans iletişimidir. Biz zaten görüşme yaptığımızda o frekansı alıyorum ben. Haftanın 3 günü seans alıyorum ve belli bir eğitim seviyesinin üstünde olan kişileri tercih ediyorum. Kişilerin sosyal statülerindeki farklılık değil, algı ve farkındalık düzeyi benim için önemli çünkü çok fazla yükseltemeyeceğim biri için vakit ayıramam, başka şifalanması gereken kişiler var.

“Gece rüyamda tsunami felaketi gördüm”

İki farklı mekan gördüm. Bunlardan biri çok yüksek binaların olduğu bir yer, çekik gözlü insanlar var. Sokaklarda olan çocukları aldım ve kocaman bir bina gördüm. Binanın önünde de bir su seti var. İlahi bir ses duydum ve çocuklarla beraber hızlıca binaya girip 80, 90 kat çıktık ve bir eve girdik. Bir komutla beraber su binaya çarptı ve bizim olduğumuz katın biraz altına kadar geldi, durdu. Bu rüyanın benim için yorumu şu; bir tsunami felaketi olacak ve bu Asya ülkelerinden birinde olacak.

“1/7 oranında beslenirseniz alzheimera yakalanmazsanız”

Menajerim Can, spor ve diyet olmadan 2 ayda 27 kilo verdi. Fizyolojik rahatsızları olan kişilere biz düşünsel olarak zayıflatamıyoruz ama Can‘ın bir bedensel rahatsızlığı yoktu. Can yemek yeme güdüsünü mutlu olmak için kendine kodlamıştı biz o kodu değiştirdik. Ben çok sağlıklı beslenirim. Şeker tüketmem ama şeker otu dediğimiz stevia bitkisini evimde yetiştiriyorum ve tatlılarımı ondan yapıyorum. Ekmeğimi bile kendim yapıyorum, asla dışarıdan hazır bir şey almam. Çok zeytin tüketiyorum ve 7‘nin katları şeklinde. Kur-an’ı Kerim‘de de geçer, bir incir 7 zeytin oranı. Dedim ki besinlerin kimya kısmı var. Yaptığım araştırmalar beni alzheimera götürdü. 1/7 oranında beslenirseniz alzheimera yakalanmazsanız.

“Ben dengeyi sağlamaya çalışıyorum”

Ülkemiz çok güzel, çok seviyorum ama insanlarımız okumalı, araştırmalı. Körü körüne kimseye inanmamalı, sorgulamalı. Osmanlıca bir söz vardır: ‘ifratla tefritin ortası fazilettir, orta yolu bulmak gerekir.‘ Bu ülke de fazilet ya bir kadın ismi ya da bir siyasi parti ismi olarak görülüyor. Orta yolda kimse yaşamıyor. Ben o dengeyi sağlamaya çalışıyorum. Siyah beyaz en güzel yan yana geldiğinde dengede olur. Piyasa da algı çok farklı ve ben bunu yıkmaya çalışıyorum.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X