“Atiye” Setinden İlk Görüntüler

Beren Saat’in başrolünü oynadığı “Atiye” dizisinin çekimleri Nişantaşı’ndaki tarihi bir apartmanda başladı. Daha önce “İstanbullu Gelin” dizisinin birçok bölümüne sahne olan mekanda başlayan çekimlerde gözlerin aradığı Beren Saat, gün boyu setten dışarıya adım atmadı. Son dönemlerde evliliğinde yaşadığı sorunlarla gündeme gelen ünlü oyuncunun, basın mensuplarından gizlendiği konuşuldu.

Lüks karavanların ve devasa bir vinç yardımıyla yapılan ışıklandırmanın dikkat çektiği çekimlerde çok sayıda set işçisi yer aldı. Beren Saat, Meral Çetinkaya, Başak Köklükaya, Metin Akdülger ve Melisa Şenolsun’un oyunculuklarını üstlendiği dizinin, sekiz bölüm çekilmesi ve bu yıl yayınlanması planlandı.

Şengül Boybaş’ın ‘Dünyanın Uyanışı’ adlı kitabından esinlenerek yaratılan ve dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

‘Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.’

Facebook yorumları

Diğer haberler
X