Avrupa kulüpleri Işıklı Turan’ın peşinde

Geleceğin yıldız adayı ilkokul 2. sınıf öğrencisi Arma Turan, Fransa‘nın Paris Saint Germain ve Hollanda‘nın Ajax takımından sonra İtalya‘nın köklü kulübü olan Milan‘ın Junior Camp antrenmanlarına katıldı.

Türkiye‘de Kasımpaşaspor‘un U10 takımına seçilen Arma Turan, futbol kariyerinde Avrupa‘nın üç önemli kulübünde staj görerek bu alanda ulaşılması güç bir kariyere şimdiden ulaştı.

Avrupa deneyimini ilk olarak Paris Saint Germain‘de yaşayan Arma Turan, attığı gollerle dikkatleri üzerine çekti.

Ajax‘ta grubunun en hızlı top süren oyuncusu seçilen genç yıldız adayı, final günü gösterilerinde bu yeteneğini seyircilerin önünde de göstererek büyük beğeni aldı.

Başarılarını Milan Junior Camp‘ta da devam ettiren Turan, sprinter, yüksek top tekniği ve süratiyle gelecekte Türk futboluna çok şey verebilecek bir yeteneğe sahip olduğunu gösterdi.

Aynı zamanda yüzme takımında

Bir hafta boyunca Milan Junior Camp‘da staj gören Arma, attığı goller ve çalımları ile izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Kendine has stiliyle Arma Turan‘ın yakın zamanda bir çok kulübü peşinden koşturması bekleniyor. Bir çok sportif alanlarda başarı gösteren Arma Turan, aynı zamanda Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) yüzme takımında da mücadele ediyor. Nişantaşı Işık İlkokulu‘nda 2. sınıfa giden Turan, derslerinde de oldukça başarılı ve geçen yıl okulun en çok kitap okuyan üç öğrencisi arasına girdi.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X