Baselworld 2019’un İlgi Odağı Essa Grup Oldu

Dünya saat ve mücevher sektörünün kalbinin attığı Baselworld 2019, 21-26 Mart tarihleri arasında, İsviçre’nin Basel şehrinde 100 binden fazla ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti.
Ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken Essa Grup, sergide beş markasıyla yeni sezon ürünlerini katılımcılara sundu. Bu yıl sektörde 49’uncı yılını dolduran markanın standına ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

Essa Grup Yönetim Kurul Başkanı Ercan Çevik, sergide Türk saat markalarına gösterilen yoğun ilgiden memnun kaldıklarını ifade etti: “Bu yıl 6’ncı kez Baselworld’e katılıyoruz ve her geçen yıl ilginin artması bizi gururlandırıyor”.

Serginin üçüncü gününde, İsviçre Büyükelçisi İlhan Saygılı, ticari ateşe ekibiyle birlikte grubun standını ziyaret etti. Essa Grup ise Saygılı ‘ya ve ateşe ekibine fuar alanındaki standını gezdirdi ve fuarla alakalı bilgiler verdi.

Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyduklarını dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Çevik, Türkiye ve Hong Kong merkezli üç ofisi bulunan ve dünyada 71 den fazla ülkede hizmet verdiklerini söyledi. Çevik “Saat üretim ve satışıyla beraber modayı yakından takip ediyoruz. Grup olarak Ar-Ge çalışmalarımızı İsviçre ve Hong Kong’daki dünyaca ünlü tasarımcılarla yapıyoruz” dedi.

Birçok dünyaca ünlü markanın dünya lisansörlüğünü üstlenen grup, bu listeye Japon Q&Q markasını da eklediğini duyurdu. 2020 yıl sonu hedeflerinin, dünya saat sektöründe Türkiye’nin adını dünyaya en iyi şekilde duyurmak olduğunu ifade eden Çevik, 49 yıllık tecrübe ve deneyimli ekibiyle grubun daha büyük başarılara imza atacağını vurguladı.

Çevik, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sloganımız olan ‘Herkes için moda’ her tarzdan insana ve her bütçeye uygun saat üretmemizden ileri gelmektedir. Modaya uygun ve fiyatların ekonomik olmasıyla ürünlerimizi dünyada tüketiciyle buluşturuyoruz. Artık Türkiye’nin dünya saat sektöründe iddialı olduğunu herkese gösterdik. Saat üretim ve satışıyla beraber modayı da yakından takip ediyoruz; gözlük, takı, cüzdan, valiz ve çanta sektöründe kendi tasarımlarımızla yapılan ürünlerimiz ayrı bir ilgi görüyor. Tüketicinin aksesuara olan merakını önemsiyor ve ihtiyaçları karşılamak için işimizi bir adım öteye taşımaktan çekinmiyoruz”.

 

Facebook yorumları

Diğer haberler
X