Bir Demet Umut Derneği’nden geleneksel iftar

Başkanlığını ünlü modacı Mehmet Köymen’in yaptığı “Bir Demet Umut Derneği”nin geleneksel iftar yemeği bu sene Shangri-la Bosphorus Hotel'de gerçekleşti.

Doğu ve Güneydoğu’da maddi olanaksızlıklar ve olumsuz iklim şartları altında eğitimlerini sürdürmeye çalışan ilk ve orta öğretim öğrencilerinin Batı’daki akranlarıyla aynı değerde eğitim alabilmelerine destek olabilmek için Tasarımcı Mehmet Köymen Başkanlığında kurulmuş olan Bir Demet Umut Derneği Shangri-la Bosphorus Hotelde Yücesoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yücesoy sponsorluğunda iftar daveti verdi.

Gece başlangıcında konuşma yapan Dernek Başkanı Mehmet Köymen “Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almalarına destek olmak için çabamız” dedi. Dokuz ay önce kurulan ve çok kısa sürede çok büyük yol katettiklerini sözlerine ekleyen Köymen bu geceden elde edilen gelirinde “Doğuda 1000 Çocuk projesine aktarılacağını sözlerine ekledi ve katkıda bulunanlara bizzat kendi plaketlerini taktim etti.

Bu özel gecede ayrıca geliri derneğe kalacak olan pırlanta ve tablolar açık artırmaya çıkarıldı. Cemiyet hayatının seçkin simaları gecede ayrıca Asil Çağıl koreografisi ile Türkiye’nin ünlü modelleri Mehmet Köymen 2019 İlkbahar-Yaz Haure Couture Koleksiyonundan bir bölüm sunarak konukları adeta büyüledi.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X