Bir yılda 8 bin kilo verdirdi

Diyete illallah diyenlerin yardımına koşan Diyetisyen Ayşegül Bahar, kendine özgü takip sistemi ile ömür boyu sağlıklı yaşam sunuyor.

Başarılarla dolu eğitim hayatından sonra 2003’te Slimcity Beslenme Danışmanlığı Kliniğini hayata geçiren Diyetisyen Ayşegül Bahar danışanlarıyla kurduğu yakın, içten ilişkisi ve takip yöntemleri ile “beslenme koçu” olarak dikkat çekiyor.

Pozitif tavrı ile danışanlarının motivasyonunu arttırırken, yağ verdirmeye yönelik geliştirdiği programlar sayesinde kilolar sağlıklı bir şekilde azalıyor. Öyle ki Bahar, sadece 2017 yılı içerisinde 537 danışanına 8 bin kilo verdirmiş durumda.

Önce motivasyon

Diyetisyen Ayşegül Bahar, işinde diplomalı bir uzman. Ekip çalışmasına yürekten inanan, içten samimi tavırlarıyla diyetten illalah etmiş herkesi rahatlatan bir isim. 20 yıldır başarılarla sürdürdüğü meslek yaşamına birçok bilimsel makale, köşe yazısı, dijital ve görsel medyada söyleşilerin yanısıra “İllalah Diyet” kitabını sığdıran Bahar, yeni kitabı için de hazırlıklara başlamış.

Her şey beyinde başlıyor

Ayşegül Bahar, “Uyguladığımız program başarısının ilk ve en önemli basamağı, uzman yardımı talep eden kişinin öncelikle mental olarak beyninde yeni sağlıklı yaşam biçimine ve kilo vermeye hazır olması. Metropol yaşamının olumsuz etkisinden kurtulmak için ise spor ya da hiç değilse yürüyüş yapabilecek zamanı kendilerine ayırmaları gerekiyor” diyor.

72 saatte güzel haber

Danışanları ile yaptığı ilk görüşmede, öncelikle genel kan ve hormon değerleri ile birlikte insülin direnci gibi kilo almayı zorlaştıran faktörleri değerlendirdiğini belirten Bahar, daha sonra Biolektrik Imedans cihazı ile vücut komposizyon analizini incelediklerini söyledi.

Yapılan ölçümlerin ardından danışanın yaşam biçimine, yaşına ve çevresel faktörlerine uygun program oluşturduklarını belirten Bahar, program başaldıktan 72 saat sonra vücut yağ oranındaki azalmayı görmeye başladıklarını söylüyor.

Yol haritası çiziyoruz

Diyetisyen Ayşegül Bahar, titiz denetimleri ve alternatifli yönlendirmeleri ile danışanlarını sağlığa ve huzura kavuşturduklarını dile getiriyor. Bahar, danışanlarına, sağlıklı kiloya ulaştırmakla yetinmeyip, ömür boyu koruyucu programlarla hastalıklardan uzak yeni yaşam biçimini nasıl kontrol edebileceklerini gösteren yol haritası çizdiklerini söylüyor.

Gönüllü danışmanlık yapıyor

Toplum bilinçlenmesine verdiği önem nedeniyle aynı zamanda dernek çalışmalarında bulunan Diyetisyen Ayşegül Bahar, halen Pozitif Yaşam Derneği’nin beslenme danışmanlığını gönüllü olarak sürdürüyor. Dernek bünyesinde ve toplumsal seminerlerde konuşmacı olarak seminerler de veren Bahar, Türkiye Diyetisyenler Derneği, Hacettepe Mezunlar Derneği, Diyabet Obezite ve Beslenme Derneği ve Amerikan Diyetisyenler Derneği üyesi.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X