Büyükyenerel’in “Kül Mavi’si

Tülin Büyükyenerel'ın "Kül Mavi" adını taşıyan sergisi MAJİ Gallery & Decorist'te sanatseverlerle buluştu.

Tülin Büyükyenerel, 1978 yılından bu yana özel sektörde satış pazarlama, halkla ilişkiler, görsel danışmanlığı gibi alanlar da çok özel markaların müşteriye dokunan yüzü olan olarak görev yaptı.

Bu markaların yurt içi ve yurt dışı fuarlarını yakından takip ederek ve katılarak ürün alımlarını da gerçekleştiren Büyükyenerel, başta Bodrum olmak üzere İstanbul ve büyük şehirlerde işyeri ve otellerle birlikte bir çok evin iç dizaynını yaparak proje müdürlüğünü üstlendi.

Büyükyenerel, özel sektörde edindiği bilgi ve tecrübesini 2000’li yıllarda yerleştiği Bodrum‘un hikâyesi ile birleştirdikten sonra, son 7 yıl içinde bu güzellikleri kullandığı renkleri ile tuvallerine yansıtmaya başladı.

Bir çok projede kullandığı tablolarını sevgiyi ve huzuru yansıtmak, insanların baktıkça mutlu olacakları, herkesin ruhunu harekete geçirecek ve evlerine şıklık katacak resimler olarak yapmaya devam eden Büyükyenerel‘in, ilk kişisel sergisi “Kül MaviMAJİ Gallery & Decorist’te açıldı. Sergi 30 Mayıs 2018 tarihine kadar açık kalacak.

Büyükyenerel, “Kül Mavi” sergisini şöyle anlatıyor :

“İlk kişisel sergimin heyacanını yaşıyorum. Sergi konseptim gold renginin ışıltısını, parlaklığını, zenginliğini diğer renklerle birleştirerek duvarlarda şıklık yaratmak istedim. Her rengin insanda uyandırdığı etki farklıdır. Ben bu konseptimde mutluluğa, huzura bazen sakinliğe bazen içimizdeki derinliğe ulaşmak istedim. Mavinin huzuruna, morun yaratıcılığına, yeşilin dinginliğine ve turkuazın denize olan düşkünlüğümü yansıttığını gördüm. Her bir rengin kendisinin konuşarak ruhlara dokunmasını istedim. Ben dekoratör olarak mobilya aksesuar ve renklerle mekanlarda nasıl bir konsept hazırlıyorsam bunun bir yansımasını da tablolarıma taşımaya çalıştım”

Beril Reis, Pelin Baruh
Neşe Sert
Neşe Sert, Tülin Büyükyenerel
Canan Göztepe

Facebook yorumları

Diğer haberler