Cem Yılmaz’dan Erol Evgin’e kadar “Gerçek Yansımalar”

Çelik Çelikyaman / NisantasiHaber.com
celik@NisantasiHaber.com

Sanatçının sergisi 19 Eylül 2018 tarihine kadar açık kalacak.

Neslihan Kuvandık Taş‘ın “Gerçek Yansımalar” adını taşıyan sergisinde Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün portresi başköşede misafirleri karşılıyor.

Sergide Celil Nalçakan, Burak Özçivit, Fahriye Evcen, Burak Deniz, Nebahat Çehre, Mert Fırat, Aras Bulut İyinemli, Erol Evgin, Cem Yılmaz, Kıvanç Tatlıtuğ, Meryem Uzerli ve Beyonce gibi tanınımış isimlerin de portreleri yer alıyor.

Taş, sergisini şu satırlarla anlatıyor :

İlk kişisel sergim dahilinde çalışmalarımı kaleme alırken tek arzum; o bir “an” da ki duygu ve ruh halini son derece gerçekçi, etkileyici ve çarpıcı bir şekilde sanat severlere geçirebilmekti.

Bakışların ve yüzdeki ifadenin, derinliğini karşıya geçirebilmek ise mimiklerin tamamlayıcı etkisiyle mümkündür. Bu etkinin çarpıcılığı da renklerin ahenkli dansına bağlıdır.

Gerçek Yansımalar“ı sağlayan gölge-ışık oyunları, derinlik ve ışıltı kovalamaları renklerine kavuştuğunda resmedilen o “an” da bulursunuz kendinizi. O bir anlık bakışlar konuşmaya başlar, size bir şeyler anlatır ve bir müddet sonra o kısacık a’nın hikayesi canlanır zihninizde. Yansımalar ne kadar gerçek olursa, o kadar çok duygu fırtınası ve yaşanmışlık barınır o kısacık an da…

Sergimde daha çok tanınan yüzleri göreceksiniz. Bahsettiğim o saliselik anların “Gerçek Yansımalar“ı bilindik yüzler sayesinde daha dikkatli çekici hale gelmiş ve kısa zamanda daha geniş kitleleri etkilemiştir.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X