Çocuklar “Küçük Prens” ile tanışacak

Ayşe Takı Galerisi, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı da içine alan bir sergi kapsamında kukla ve bez bebeklerle doldu.

Nisan ayı çocuk etkinliklerinin üçüncüsü olan “Estel Lita Russo’nun Kukla ve Bez bebekleri” sergisi bugün Ayşe Takı Galerisi’nde açıldı.

Yoldan geçen neredeyse tüm çocukları galerinin camına toplayan sergide en çok dikkat çeken detay, Antoine de Saint-Exupery’nin ünlü çocuk romanına adını veren ve aynı zamanda da kitabın adını taşıyan “Küçük Prens” oldu. Öyle ki, serginin katılımcıları kendilerini “Küçük Prens”i kucaklamaktan alıkoyamadılar.

20 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında devam edecek serginin, 23 Nisan’da çocuklara özel sürprizleri var. Bu sürprizlerden biri ise kukla gösterisi olacak.

Kukla, bez bebekler ve özel tasarlanmış sürpriz takılar üzerine düzenlenen sergi, 7 Mayıs’a dek çocukları ve hep çocuk kalan herkesi Ayşe Takı Galerisi’nde bekliyor.

Sergide Estel Lita Russo’nun yanı sıra, Kuklita, Taciser Yamaç, Sezgin Sander, Işıl İpekçi, Çağla Tanyolaç, Osman Sirel, Gülden Atamer, Zekiye Nazlı ve Zeynep Tlabar’ın da çocuklar için tasarladıkları takılar, kuklalar ve bez bebekler yer alıyor.

 

 

Facebook yorumları

Diğer haberler
X