Damastan konsoloslukta garrard tanıtımı

Damas Collection, 275 yılı aşkın bir süredir mücevher tasarımı yapan ve İngiltere Kraliyet Ailesi’nin tek mücevher markası olan Garrard’ı ilk kez Türkiye’ye getirdi

Ayden Sarılı / GÜNDEM
a.sarili@nishtime.com

Damas Collection sahibi Dilek Ertek’in ev sahipliğinde İngiltere Konsolosluğu’nda düzenlenen davete cemiyet ve iş yaşamının elit hanımları katıldı.

Garrard’ın, nesilden nesile geçen mücevherlerinden Tudor Rose adlı koleksiyonu davete katılan konukların büyük beğenisini kazandı. Otuz parçadan oluşan Tudor Rose koleksiyonunu yakından inceleme fırsatı bulan konuklar beğendikleri parçaları da almayı ihmal etmediler.

İngiliz Başkonsolosu Leigh Turner’in himayesinde gerçekleşen tanıtıma Garrard CEO’su Eric Deardorff da katıldı.

Baş dizaynır Sara Prentice’in, çok özel bir çalışmayla ingiltere’nin Tudor Rose olarak bilinen geleneksel armasını, yepyeni bir anlayış ile modernize ederek farklı mücevherlere dönüştüğü belirtilirken, otuz parçadan oluşan Tudor Rose koleksiyonunda elişçiliği ile hazırlanmış yakutlar, inciler ve pırlantalarla hazırlanmış olan kolyeler ve broşların yanı sıra Tudor Rose Gülü’nün simgesi olan yüzükler ve küpelerin yer aldığı bildirildi.

FOTO GALERİ

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#2c314d”] [gmedia id=71]

Facebook yorumları

Diğer haberler
X