Dans festivali Nişantaşı’nda başlıyor

İstanbul Uluslararası Dans Festivali (IIDF), gün sayıyor.Dünyada dans festivalleri arasında en çok ilgi gören üç etkinlikten biri lan IIDF‘nin dördüncüsü 1 – 6 Nisan 2015 tarihleri arasında Hilton İstanbul Bosphorus Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Festival 2 Nisan Perşembe akşamı Kübalı salsa grubu Freddy Clan ve Yanssel & Los Amigos Latin Orkestrası’nın konseri ile başlayacak.

3 Nisan Cuma günü, saat 11.00’de tüm dansçılar, katılımcılar festival merkezi olan Hilton İstanbul Bosphorus Kongre Merkezi önünden başlayarak, kortej eşliğinde karnaval yürüyüşü gerçekleştirecek.

Karnaval alanı olarak belirlenen Nişantaşı Abdi İpekçi Bulvarı’nda saat 13.00’e kadar sürecek olan dans gösterileriyle karnavalı izleyenlere renkli ve sıcacık dakikalar yaşatacak.

Zeybek de var, roman havası da

Yine cuma akşamı dünyaca ünlü La Maxima 79 konseri, 4 Nisan Cumartesi akşamı ise 19.00 – 21.30 arasında Türkiye’nin dört bir tarafından “Zumba” eğitmenlerinin katılımıyla “Şiddete Karşı Zumba Fitness” atkinliği gerçekleştirilecek.
80 ülkeden katılacak binlerce danssever 4 gün boyunca gündüzleri saat 10.30 – 19.90 arasında, ABD, Güney Amerika,
Avrupa ve Balkan ülkelerinden davet edilen dünyaca ünlü eğitmenlerden farklı dans türlerinde Latin danslarının yanısıra Zumba, Tango, Samba, Flamenco, Hip Hop, Rock’n Roll, Zeybek ve Roman Havası da sahne alacak.

Ayrıca 01.00 – 07.00 arasında ise her gece 12 ayrı salonda gerçekleştirilecek partilerde katılımcılar, gündüz öğrendikleri figürleri dans ederek geliştirme fırsatı bulacak.

Ünlüler ile dans

Festivalin en anlamlı gösterilerinden biri olan aşılamayacak hiçbir engelin bulunmadığını anlatmayı amaçlayan, sanat danışmanlığını Tan Sağtürk’ün üstlendiği dans projesi “Rüya ve Maskeler” gösterisi gerçekleştirilecek. Gösteriden sonra “Ünlüler ile Dans” etkinliğinde, festivale katılan dünyaca ünlü dansçılarla dans etmek isteyenler, bu şansı yakalayacak.
Gece sonunda elde edilecek gelir TOFD’ye (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) bağışlanacak.

Ayrıca son dönemlerde ülkemizde ve dünyada kadına karşı şiddetin arttığı bu dönemde “Kadına Karşı Şiddete Hayır” temalı gösteriyle Ezgi Zaman cumartesi gecesi sahnede olacak.

Nishtime / Haber Merkezi

Facebook yorumları

Diğer haberler
X