Derviş Bağzıbağlı ve Raşit Bağzıbağlı aynı podyumda

Tasarımcı Derviş Bağzıbağlı ve Raşit Bağzıbağlı yeni koleksiyonlarını Sofa Hotel'de podyuma taşıdı.

Derviş Bağzıbağlı ve oğlu Raşit Bağzıbağlı yeni koleksiyonlarını ilk defa The Sofa Otel Nişantaşı‘nda podyuma taşıdı. Derviş Bağzıbağlı erkek tasarım smokinler ile Raşit Bağzıbağlı ise imzalı gelinliklerin buluştuğu defile iş, cemiyet ve sanat dünyasının önemli isimlerinin akınına uğradı.

Moda dünyasında baba oğul buluşması olarak nitelendirilen bu özel defilede yaklaşık 300 seçkin davetli tarafından izlendi. Ünlü manken Didem Soydan, Fazilet Hanım ve Kızları isimli dizisinde oynayan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyuncu İdris Nebi Taşkan’ın açılışını yaptığı defilede Raşit Bağzıbağlı imzalı 23 parçadan oluşan 1950‘li yılların gelinlik renklerinden ilham alınan 2018 yaz gelinlik koleksiyonu ile Derviş Bağzıbağlı imzalı 22 parçalık özel tasarım erkek koleksiyon podyumda buluştu.

Yeşil, pembe, somon ve mavi renklerin hakim olduğu gelinliklerin kabarık, kuyruklu tasarımlarıyla göz kamaştırırken tasarlanan after party elbiseleri de moda eleştirmenlerinden tam not aldı. Gelinlik kumaşlarında Fransız dantelleri, şifon, ziberlin, tül ve özel işlemeler kullanıldı. Özel erkek tasarım smokinlerde ise İngiltere de üretilen ipek brokarlar ve yün kumaşlardan kullanıldı.

Koreografisi ünlü Koreograf Yasin Soy tarafından yapılan defilede podyumda 25 model yürüdü. Kreatif danışmanlığı ünlü Marka Danışmanı Selim Akar tarafından yapılan defilenin dekorasyonunda Kâğıthane tarafından hazırlanan özel dekor kullanıldı.

Defileyi Buray, Deniz Akkaya, Ece Vahapoğlu, Ender – Benan Saraçoğlu Ailesi ile Gül Gölge Saygı da izledi. Defilenin finalinde Didem Soydan ve Ünlü oyuncu İdris Nebi Taşkan, Raşit Bağzıbağlı, kardeşi Önay Bağzıbağlı ile podyuma final pozu için çıkarken babaları Derviş Bağzıbağlı’yı unutmayarak büyük tezahüratla sahneye almaları büyük takdir topladı.

[fancygallery id=”16″ album=”241″]

Facebook yorumları

Diğer haberler
X