Devrim Erbil’den İstanbul’a “şiirsel” bakış

Bu sene 60'ıncı sanat yılını kutlayan Devrim Erbil'in "İstanbul'a Bakış" adlı sergisi F Sanat Galeri'de açıldı.

F Sanat Galeri yeni yılı Devrim Erbil’in yepyeni eserleriyle karşılıyor.

5 Ocak 2018 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak olan sergide Devrim Erbil’in şiirsel bir yorum ile hayat verdiği İstanbul soyutlamaları yer alıyor.

Devrim Erbil resmin şairi, tutkuyla bağlı olduğu İstanbul’u paletinden çıkan lirik üslubuyla resmediyor ve şiirselliği İstanbul’un dokusuyla birleştirip izleyicilerin beğenisine sunuyor.

Anadolu’nun kültürel mirası onun bakış açısını her zaman etkilemiştir. Kültürler arası ilişkiler ve günümüze dek uzayan çizginin ortak paydaları; “Anadolu’da Yaşam Üstüne Çeşitlemeler” dizisi belli bir döneminin vazgeçilmez konusudur.

İstanbul 60 yıldır yaşadığı bir kent; uçsuz bucaksız, tarihsel konumu ile doğasıyla olağanüstü. Devrim Erbil şimdi İstanbul resimleri yapıyor. Bazen kuşbakışı bir görüntüyle bazen ikili bakışın birlikteliğiyle. Çoğunlukla kuşların kanat seslerindeki müziği ve hareketlerindeki ritmi hissettirerek. Devrim Erbil eserleriyle bir anlık bir mutluluk duygusu – yaşam sevinci vermek istiyor. Şiirin sözcükleri gibi bir anlık mutlulukları birbirine eklemek istiyor.

[fancygallery id=”8″ album=”235″]

Facebook yorumları

Diğer haberler
X