Dünya lansmanı İstanbul’da gerçekleşti

Porto Rikolu iş insanı Inés Capó ile Türk girişimci Burcu Salargil tarafından kurulan mücevher markası İTÄ Fine Jewelry’nin dünya lansmanı İstanbul’da gerçekleşti

Temelleri New York’ta atıldıktan sonra Porto Riko’nun başkenti San Juan’da da satışa sunulan markanın İstanbul’da gerçekleşen lansmanına cemiyet ve iş hayatından ünlü simalar ilgi gösterdi. 20 Haziran Perşembe akşamı St. Regis – Spago’da gerçekleştirilen keyifli davete katılanlar arasında Arzu Kunt, Serap Tibuk, Dr. Nazan Cihan gibi tanınmış simalar yer aldı.

İspanyolca’da ‘tanışmaktan memnun olmak’ anlamına gelen Encantada isimli ilk koleksiyonunu İstanbullu mücevher severlerle buluşturan İTÄ Fine Jewelry, ilhamını tarih öncesine dayanan Türk ve Porto Rikolu efsanelerden alıyor. İki genç iş kadınının üniversite yıllarına dayanan dostluğundan doğan marka sınırları aşan kültür alışverişini de tasarımlarına yansıtıyor. 6 farklı seriden oluşan koleksiyonun her biri farklı bir hikayeye sahip ve taşıyanla arasında duygusal bir bağ kuruyor.

Yaza merhaba denilen keyifli bir İstanbul akşamında seçkin davetliler Porto Riko mutfağının egzotik lezzetlerini tadarken canlı perküsyon performansı ile süslenen Latin ezgileriyle de unutulmaz bir gece geçirdi. Cemiyet hayatının önde gelen isimleri ise koleksiyonu büyük bir ilgiyle inceleyerek tasarımcılardan her bir parça hakkında detaylı bilgi aldı.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X