Ekrem Kutlu resim sergisi açıldı

Karadenizli ressam Ekrem Kutlu'nun kişisel resim sergisi Doku Sanat Galeri'de sanatseverlere merhaba dedi.

Ekrem Kutlu, çalışmalarında konu olarak belirlediği Karadeniz’in doğası ve sisi üzerine, kurduğu resimsel değerleri irdeliyor. Karadeniz‘in uçsuz bucaksız güzelliklerini zaman zaman saklayan sislere farklı bir anlam yüklüyor ve ele aldığı bu değerleri resimsel bir tatla gizemli hale getiriyor. Sanatçı;  “Trabzon dağlarının sisleri arasında yaşayan gizemini ortaya koyuyorum.” diyor.

Kutlu, anlatımlarını, evlerin dağlarla, ağaçlarla resimsel bir sevda ile bütünleşen ifadesini, bazen deniz, bazen doğayı bir halı gibi örten karlar ve bunların arasındaki yaşamsal bağlarla biçimlendiriyor.
Çalışmalarındaki renkler, fırçanın bıraktığı dokular ve bunların tuval üzerindeki gezinimleri resimlerindeki en etkili anlatım araçları haline geliyor. Resimlerinde yaşamı ve varlığı niteleyen evler, ağaçlar, kayıklar plastik değerlerle resimsel anlatıma dönüşüyor.

Sergi 21 Kasım 2017 tarihine kadar Doku Sanat Galeri’de ziyaret edilebilir.

Sanatçı hakkında;

1974’te Trabzon ilinin Akçaabat ilçesinde doğan Kutlu, 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2007 yılılnda katılmaya başladığı sergilere kişisel sergi açarak devam etmektedir. Sanatçının atölyesi Akçaabat’ta bulunmaktadır.

[fancygallery id=”8″ album=”166″]

Facebook yorumları

Diğer haberler
X