En güzel kuşlar Art Parisa’ya göçtü

"Kuşlar Vadisi" başlıklı sergide en çok dikkat çeken eserler, dünyanın dört bir yanında alıcı bulan ve swarovski taşlarıyla bezeli olan kuş motifleriydi.

Art Parisa “Kuşlar Vadisi” başlıklı sergi ile İranlı sanatçıların kuşlar üzerine kurulu temalardan oluşan eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Genç Sanatçı Maryam Lamei, taşlarla çalıştığı eserleriyle tanınan Dr. Şuayip Dağıstanlı ve Ressam Afshin Alvandpour’un eserlerinden oluşan sergi, her üç sanatçının kendilerine özgü bakışıyla kuşları ele aldı.

Eserlerinde kullandığı swarovski taşlarıyla dikkat çeken Dr. Şuayip Dağıstanlı, açılışını galerinin kurucusu Parisa Karamnezhad’ın yaptığı konuşmasına “Dünyayı güzellik iyileştirecek” diyerek başladı. “Ben bir sanatçı değilim, bu işe hobi olarak başladım. Bu eserleri yaparken öyle bir keyif alıyorum ki bunu insanların hissetsin istiyorum.” diyen Dağıstanlı, eserlerinin dünyanın birçok yerinde alıcı bulduğunu da ekledi.

Sergiye katılan isimler arasında Parisa Karamnezhad, Ahad Saadi, Zerrin Arbaş, Betül Artam, Derya Ayyıldız ve İran sanatçı çevresinden birçok kişi vardı.

 

Facebook yorumları

Diğer haberler
X