Floreal: Nelli’den ipek kozası – gümüş takılar

Nelli Ayşe Takı Galerisi’nde ilk sergisini 1990 yılında açmıştı. “25.Sanat Yılı”, “Köprü”, “Geceye Doğru”, “Anahtar Sizde” ve “Devri Alem” sergileri, bu galeride günümüze dek açtığı sergilerden sadece bir kaçı. Bugün ise Ayşe Takı Galerisi’ndeki 9. kişisel sergisi olan “Floreal“ ziyaretçilere açıldı.

İpek kozası ve gümüş ağırlıklı işlerin dikkat çektiği sergide, ziyaretçilere Nelli’nin bazı çalışmalarındaki lavanta kullanımdan ilham alınarak hazırlanan lavantalı kokteyller ikram edildi. Teşvikiye’de yer alan galeri, özellikle öğle saatlerinde ziyaretçi akınına uğradı.

Nelli, bundan önce açtığı “Zaman İçinde Takılanlar” sergisinden sonra yavaş yavaş doğaya daha çok yönelerek FLOREAL sergisini hazırlamaya başladı ve şunları söyledi:

“…Mudanya’nın havası mis, sakin, deniz kıyısı, zeytinlikler, doğa, ve Bursa’nın olmazsa olmazı İpek Koza’sı.
Bir yıl ipek Koza’sı kursuna gittim. Tanrının en güzel mucizelerinden biri ile çalışmak bana müthiş bir zevk verdi.
Bundan önceki sergilerimde hep hayattaki yolcuğumdan alıntılar yapıp, soyut bir fikirden, somut bir forma doğru koşar ve küçük taşınır heykelciklerimi yapardım.
Bu sergimde ipek Koza’sı işlerimle, yeni bir teknikle uyguladığım gümüş takılarımı sergileyeceğim. Heyecanlıyım, stres ve çalışmalar devam ediyor. Başından sonuna kadar tüm tasarımlarımlarım özgün,bana ait olup, ve işçiliğini de kendim yapmaktayım. Bunu bilhassa belirtmek istedim.
Tutku budur.”

Facebook yorumları

Diğer haberler
X