Gamze Saraçoğlu’ndan Mickey’e özel tasarım

Mickey’nin 90. yıl dönümü kutlamaları kapsamında,  moda tasarımcısı Gamze SaraçoğluInspired by Mickey” adlı  özel bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Disney iş birliğinde Mickey’nin evrensel cazibesi, iyimserliği ve pozitifliğinden ilham alınarak oluşturulan bu kutlama koleksiyonu Penti, Taç Linens ve Hayat Su için oluşturulan tasarımlarla hayat buldu.

Gamze Saraçoğlu Penti için spor kıyafetler, pijamalar ve iç çamaşırları; Taç Linens için nevresim takımları, yatak örtüleri, kırlent, banyo ve el havluları; Hayat Su için de üç su şişesi tasarladı.

2018’in Ocak ayında Disney ile bir araya gelen Gamze Saraçoğlu, ilk kez 6 yaşında Disneyland’a gerçekleştirdiği seyahatte tanıştığı Mickey‘nin çocukluğundaki en özel karakterlerden biri olduğunu ifade etti.

Mickey ile birlikte fotoğraf da çektiren Saraçoğlu, Disneyland seyahatinden sonra bile Mickey’i unutamadığını ve O’na ait bir sürü objeyi toplamaya başladığını söyledi.

Disney Türkiye ekibinin Gamze Saraçoğlu‘nun kapısını çalmasıyla başlayan  iş birliği süreci, üç markanın daha sürece dahil edilmesiyle  genişletildi.

“Mickey benim  arkadaşım”

Nisan ayında Mickey,‘nin kendisini bizzat ziyaret ettiğini söyleyen Saraçoğlu” Bu ziyaret aslında beni çok heyecanlandırdı. Mickey’nin pozitifliği, enerjisi ve neşesi inanılmaz”dedi.

Mickey’nin geleneksel renkleri kırmızı, siyah, beyaz ve sarının yanı sıra altın rengini de tasarımlarına ekleyen Saraçoğlu, koleksiyonda Mickey’nin en çok kullandığı sözler “Oh Boy!” ve en çok bilinen jestlerine de yer verdi.

Fotoğraf : Alem Dergisi

“Herkesin Mickey’si, benim ise arkadaşım,” diyen Saraçoğlu Mickey ile gerçekleştirdiği iki buluşma sonrasında onunla artık arkadaş gibi hissettiğini ve Mickey’nin doğum günü vesilesi ile Disney ile çalışmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

Manşet fotoğraf : Alem dergisi

Facebook yorumları

Diğer haberler
X