“Geçicilik – Farklar” ve Ötesi

7. Uluslararası Öğrenci Trienali kapsamında "Geçicilik – Farklar" ve Ötesi adını taşıyan sergi Kare Sanat'ta başladı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ilk kez 1997 yılında düzenlediği Uluslararası Öğrenci Trienali, bu yıl yedinci kez yapılıyor. Açılış etkinlikleri 12 – 16 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan trienal hem Türkiye’den hem de dünyadan sanat – tasarım öğrencileri ve kurumlarını bir araya getiren en güçlü etkinliklerinden biri olarak tanınıyor.

Bu kapsamda öğrencilerin eserlerinden oluşan ilk sergi Kare Sanat Galerisi‘nde açıldı. Sergi, 8 Temmuz‘a kadar devam edecek.

MÜGSF Dekanı Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın, 7.Uluslararası Öğrenci Trienali yeniliklerini şöyle tanımlıyor : “İlk kez 6. Trienalde başlattığımız atölye çalışmaları ile, trienali bir haftalık etkinlik olmaktan çıkararak tüm akademik yıla yaydık. Böylece öğrencilerimiz yıl boyunca ulusal ve uluslararası nitelikte çok sayıda yaratıcı atölye ile buluşma olanağı buldu. Bunun ötesinde kendi atölye önerilerini getirerek atölye yürütücülüğü yapma fırsatı elde ettiler. Bir başka yeniliğimiz öğrencilerimizi ve yeni mezunlarımızı trienalin salt etkinlik aşamasına değil hazırlık aşamasına da dahil etmek oldu. Böylece, alınan kararlarda etki ve katkıları oldu”

Bu amaçla sergilerimize, fakültemiz ana galeri ve katlarının ve Sultanahmet’te bulunan Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi Galerisi‘nin yanı sıra Art On İstanbul, Derinlikler Sanat Merkezi, Kare Sanat Galerisi ve Russo Art Gallery Istanbul ev sahipliği yapacaklar.

[fancygallery id=”12″ album=”66″]

Facebook yorumları

Diğer haberler
X