Gülay Çetin, ilk kişisel sergisini açtı

Oyunculuk için bekleme sürecinde iken resime başlayan sanatçı, "Benim Dünyamı" adını verdiği sergiyi hayata geçirdi.

Gülay Çetin‘in ilk kişisel sergisi “Benim Dünyam“, Akyol Sanat Merkezi‘nde açıldı. Sergi, 15 Şubat 2018‘e kadar açık kalacak.

İzmirli genç sanatçı tiyatronun tozlu sahnelerinden tuvaline yaptığı yolculukta daha çok renkleri ön plana çıkartıyor, zıtlıkların ahenkli uyumunu ve en önemlisi kendini keşfetme arzusunu paylaşıyor.

İzmir’de başlayıp İstanbul’da devam eden yaşamı boyunca hep daha derini görmeyi, yol ayrımlarında renkleri birbirine karıştırıp kendi resmini yaratmayı, gizem dolu iç dünyasını tuvallerde dışa vurmayı tercih ettiğini belirten Gülay Çetin, ilk kişisel sergisi ile düşsel bir çember oluşturarak bu çembere sanatseverleri de dahil etmeyi planlıyor.

Akyol Sanat Merkezi Kurucusu Ayla Akyol ve Gülay Çetin

Gülay Çetin kimdir?

Gülay Çetin, 13 Temmuz 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. İzmir’de büyükannesi ve büyükbabası ile büyüyen Gülay, çocukluğunun büyük bölümünü çocuk tiyatroları izleyerek geçirdi. Lisede kadın giysi modalistliği okuyan Çetin, üniversitede ise moda tasarım okurken eğitimini yarım bıraktı ve İzmir’e dönerek hayallerinin peşinde koşmaya karar verdi.

Ah Şu Gençler” oyununda rol alan Çetin, daha profesyonel bir eğitim alıp sağlam adımlar ile yoluna devam etmek için İstanbul’a taşındı ve Ayla Algan oyunculuk okulunda kamera önü oyunculuk eğitimini tamamladı.

Proje bekleme döneminde hobi olarak yağlı boya resim tablo yapmaya başlayan Çetin, katıldığı ilk karma sergide büyük ilgi görünce kişisel sergisini açmak için harekete geçti.

Facebook yorumları

Diğer haberler