Hale Asaf 185.000’e el değiştirdi

AntikaveSanat'un müzayedesinde Andy Warhol'un bir doları ise 9.000 TL'ye satıldı.

Antika ve Sanat Müzayedesi, Galeri Eksen‘de gerçekleştirildi. AntikaveSanat tarafından düzenlenen ve Galeri Eksen‘in kurucusu Aşkın Önder‘in yönettiği müzayede, yüzleri güldürdü.

Müzayedede Hale Asaf‘ın, tuval üzerine yağlıboya, 81 x 65 cm ve imzalı eseri teklif usulü ile satışa sunuldu. Asaf‘ın eseri açık artırmada 185.000 TL‘ye yeni sahibini buldu. Müzayedenin bir başka önemli eseri olan Komet‘in tuval üzerine yağlıboya, 37×46 cm ve imzalı eseri 20.000 TL‘ye el değiştirdi.

Müzayedenin en “esprili” eseri ise Andy Warhol‘un önlü arkalı bir dolar üzerine karışık teknikle çalıştığı ve imzaladığı eseriydi. Bu eser isebaşlangıç fiyatı olan 9.000 TL‘den satıldı.

Pop Art’ın en önemli temsilcisi kabul edilen Andy Warhol, pop kültürü tanımlarken kullandığı, “Herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacaktır” sözü ile tarihe geçmişti.

“Sonuçtan memnunuz”

NişantaşıHaber.com‘a konuşan Aşkın Önder, sanat dünyasında durgunluk yaşanır mı yaşanmaz mı tartışmalarının devam ettiği bir dönemde müzayede sonuçlarının yüzleri güldürdüğünü söyledi.

Çelik Çelikyaman / NisantasiHaber.com
celik@nisantasihaber.com
haber@nisantasihaber.com

Facebook yorumları

Diğer haberler
X