( IFW Özel Yayın ) Ceren Ocak / Sohbahar Kış 2017 – 18

2017/18 Sonbahar Kış kreasyonunu İstanbul Fashion Week'te sergileyen Ceren Ocak'ın ilhamı doğanın yok oluşu.

Nişantaşılı Modacı Ceren Ocak, 2017/18 Sonbahar Kış koleksiyonunu Mercedes Benz Fashion Week Istanbul‘da görücüye çıkardı.

* NişantaşıHaber Facebook’ta
* NişantaşıHaber Twitter’da
* NişantaşıHaber Instagram’da

İlhamını doğanın yok oluşundan alan Ceren Ocak’ın Afrika müziğiyle başlayan defilesi, yine kabile üyelerini andıran mankenlerin sunumuyla devam etti.

Doğanın yok oluşu kavramından yola çıkarak tasarladığı Re Born adlı koleksiyonunda ağırlıklı olarak deri kullanan Ocak, ipek, deri, suet, rugan, ve krep kumaşlara da yer vermiş. Kıyafetlerle birlikte kullanılan aksesuarları da kendisi tasarlayan Ocak, defile temasında doğanın yok oluşunun peşi sıra geçmiş dönemlerde güçlü Amazon kadınlarının kendine yetebilme temasını da işlemiş.

Koleksiyonunda asimetrik ayrıntılara da yer veren Ocak‘ın, sırt dekoltesi ve mini kesimleri kullanması da dikkat çekti. Tasarımlarda siyah, yeşil ve toprak tonları ağır basarken, elegan ve feminen bir koleksiyonla moda takipçilerinin karşısına çıkan Ocak’ın defilesinde Afrika kabilelerinden esinlenilerek yapılan makyaj ve aksesuarlar dikkat çekti.

Editör : Canan YıldızNisantasiHaber.com / Moda
c.yildiz@nisantasihaber.com

Facebook yorumları

Diğer haberler