( IFW Özel Yayın ) Çiğdem Akın / Sohbahar Kış 2017 – 18

Çiğdem Akın, "O'N'DAN SONRA" koleksiyonuyla İstanbul Fashion Week'teydi.

Nişantaşı merkezli tasarımcı Çiğdem Akın, Mercedes-Benz İstanbul Fashion Week kapsamında gerçekleşen defilesinde 2017-2018 Sonbahar-Kış sezonunu tanıttı. Defilenen baş mankeni olarak Günay Musayeva podyumdaydı.

* NişantaşıHaber Facebook’ta
* NişantaşıHaber Twitter’da
* NişantaşıHaber Instagram’da

Defilelerinde tasarımlarına olduğu kadar hikayelere de büyük önem veren tecrübeli ve başarılı tasarımcı Çiğdem Akın, bu koleksiyonunda –O’N’DAN SONRA– tamlamasının yazılışındaki oyunlardan yola çıkarak renkleri, desenleri ve kumaşları özgür bırakıyor.

Barok dönemin kumaş ve renk skalası ile 80‘lerin gülümseten detaylarının bir araya geldiği koleksiyonda Çiğdem Akın, davetlileri bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Zamansız tasarımlarıyla öne çıkan tasarımcı, zaman ve mekan kavramını holografik düzende ele alarak moda takipçilerine aynı zaman diliminde başka boyutlarda defile izlemeyi vadediyor.

Grand Pera‘nın Cercle d’ Orient salonunun büyülü atmosferinde gerçekleşecek defilede, Fazıl Say‘ın piyano uyarlamasıyla, Barok dönemin büyük sanatçısı Bach‘ın bestelerinden oluşan özel bir seçkiye yer veriliyor.

Farklı renk, desen ve dokulardan oluşan tasarımlarda; dore, saks cherry rengi ile yeşilin çimenden petrole uzanan tonları öne çıkıyor. Barok detayların güçlü bir şekilde yer bulduğu koleksiyonda, Çiğdem Akın tarafından özel olarak hazırlatılan şal desenlerini, etnik dokunuşlar finalize ediyor.

Zengin kumaş seçkisiyle göz dolduran –O’N’DAN SONRA– koleksiyonunda baş rolde yer alan ipek kendini organze, kadife ve şifon gösteriyor. Kürk ile birlikte yüzde 100 yün ve kaşmir kumaşlar da dikkat çeken dokular olarak koleksiyondaki yerini alıyor.

Ahu Kulaç‘ın tasarladığı çantalar ile birlikte, Erkan Uluç yönetimindeki NARS makyaj ekibinin dokunuşları, Mehmet Tatlı‘nın saç tasarımları, Onur Hazar‘ın stylingi ve Ferhan Aral‘ın koreografisiyle hayat bulan olan 11. Koleksiyonu –O’N’DAN SONRA– ile Çiğdem Akın, şimdi ile geçmiş arasında sınır tanımayan bir müzik eşliğinde bizi zamanın bahçesinde yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Editör : Canan YıldızNisantasiHaber.com / Moda
c.yildiz@nisantasihaber.com

Facebook yorumları

Diğer haberler