( IFW Özel Yayın ) Niyazi Erdoğan / Sohbahar Kış 2017 – 18

Niyazi Erdoğan, "Siyah ve Beyaz" serisi 2017 Sonbahar/Kış koleksiyonunu İstanbul Fashion Week'te sundu.

Nişantaşı merkezli Modacı Niyazi Erdoğan, 2017 Sonbahar/Kış koleksiyonunu Mercedes-Benz İstanbul Fashion Week‘te görücüye çıkardı.

* NişantaşıHaber Facebook’ta
* NişantaşıHaber Twitter’da
* NişantaşıHaber Instagram’da

Erdoğan’ın Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunda ilham kaynağı ülkemizin yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan grafik tasarımcısı Yurdaer Altıntaş. 2016 yılında Türk Tasarım Danışma Konseyi Onur Ödülü‘ne de layık görülen, uluslararası üne sahip Yurdaer Altıntaş’ın “Siyah ve Beyaz” serisi koleksiyonun çıkış noktasını oluşturuyor. Grafik tasarımcısının leke arayış serüvenine şahitlik eden koleksiyonda günlük kullanılabilecek tasarımlar ile aktif spor giysileri bir araya geliyor.

Rahat siluetlerin ön planda olduğu koleksiyonda, siyah ve beyaz desenler Altıntaş’ın illüstrasyonlarının izdüşümleri olarak tasarımlara yansırken, paletten sıçramış hissi uyandıran mavi ve sarı renklerle harmanlanıyor. Klasik görünümü destekleyen yünlü kumaşların yanı sıra aktif spor giysileri için kullanılan scuba ve techno kumaşlar Niyazi Erdoğan’ın imzası haline gelen sportif dokunuşu öne çıkarıyor. Koleksiyonun en çok dikkat çeken bileşeni denim parçalar ise koleksiyona dinamizm katıyor.

Koleksiyonun kreatif direktörlüğünü her sezon olduğu gibi Barış Çakmakçı üstlendi. Defilenin koreografisi Akif Oruk’a ait. Podyumda Med-Cezir dizisinin sevilen oyuncusu Ali Aksöz’ün de yürüdüğü defilenin 70’li yılların rock ruhunu yansıtan müzikleri ise yine oldukça ses getirdi. MAC’in profesyonel makyaj artistlerinin hazırladığı makyaja Makas ekibinin tasarladığı saçlar eşlik ediyor. Defilenin hazırlık aşaması videosu StreetStyleTurkey.com ekibi tarafından hazırlanırken, katalog çekimi de Oktay Bingöl tarafından Dolapdere Gaia Gallery’de yapıldı.

Editör : Canan YıldızNisantasiHaber.com / Moda
c.yildiz@nisantasihaber.com

Facebook yorumları

Diğer haberler