( IFW Özel Yayın ) T.A.G.G. / Sohbahar Kış 2017 – 18

T.A.G.G., Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul sunumunu Nişantaşı Gizia Gate'de yaptı.

Güçlü kadın hikayeleri anlatan Nişantaşı merkezli T.A.G.G. markası, “Fortune Teller adlı yeni koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Türk tasarım markalarının buluştuğu Nişantaşı Gizia Gate’de sundu.

* NişantaşıHaber Facebook’ta
* NişantaşıHaber Twitter’da
* NişantaşıHaber Instagram’da

Markanın tasarımcısı Gökay Gündoğdu, tüm dünyada hissedilen ani değişimleri göz önünde bulundurarak, ekonomi, politika, duygular ve ilişkiler bazında, hayatımızdaki dengesizliklerden yola çıkarak, asimetrilerin ağırlıkta olduğu bir koleksiyon hazırladı.

Herkesin ümit, mutluluk ve olumlu değişimleri beklediği bu dönemde, gelecekten haber veren bir falcı arayışına dikkat çekiyor. Bu metaforla yola çıkan marka, koleksiyonunda bir sanatçı işbirliğine imza atıyor.

Ünlü çağdaş sanatçı Yiğit Yazıcı tarafından aşk, para, mutluluk ve olumlu değişim anlamlarına gelen 4 iskambil kartı yeniden yorumlanarak, koleksiyonda baskılara dönüşüyor. Yarım giyilen etek, ceket, elbise gibi parçaların ve asimetrik kesimlerin ağırlıkta olduğu koleksiyon, bu özel baskılarla mesajını daha da güçlendiriyor.

Koleksiyonda 25 parça yer alıyor.

Editör : Canan YıldızNisantasiHaber.com / Moda
c.yildiz@nisantasihaber.com

Facebook yorumları

Diğer haberler
X