İMA’da yeni dönem başlıyor

Öğrencilerine mesleklerini dünyanın her yerinde icra edebilecek çağdaş bir bakış açısı kazandırmak misyonuyla moda endüstrisinin gelecek nesillerini yetiştiren İMA, lise mezunlarına yönelik “Akademik Programlar“, kariyerini moda alanında devam ettirmek isteyenlere yönelik “Profesyonel Gelişim Programları” ile geleceğe dair kurulan hayallerin adresi olmaya devam ediyor.

Profesyonel akademik kadrosuyla uluslararası standartlarda bir eğitim sunan İMA‘da Akademik Programlar, Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programları “Kadın Giyim” ve “Erkek Giyim”, Deri Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımı Lisansüstü Diploma Programı, Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programı, Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme, Güzel Sanatlara Hazırlık, Kalıp ve Uygulama Hazırlık bölümlerinden oluşuyor.

İMA, hafta içi ve haftasonu esnek saatlerde devam eden Profesyonel Gelişim Programları ile Moda Tasarımı Diploma Programı, Moda Yönetimi, Moda Perakendesinde Merchandising, Moda Satın Alması, Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı, Global Pazarda Markalaşma, Moda İletişimi ve PR, Stil Danışmanlığı, Moda Fotoğrafçılığı, Moda Editörlüğü, Styling, Modada Blog Yazarlığı ve Sosyal Medya, Moda Tasarımında Photoshop ve İllüstratorlük, Moda İllüstrasyonu, Dijital Baskı Teknikleri, Moda Girişimciliği, Koleksiyon Planlama ve Oluşturma ve Stratejik Moda Marka Yönetimi gibi modanın her alanında iş gücüne ihtiyaç olan eğitim seçenekleri sunuyor.

İMA‘da eğitim süreci boyunca Türkiye‘nin önde gelen moda tasarımcılarıyla ve sektörün alanında lider markaları iş birlikleri kapsamında başarılı projeler gerçekleştiriliyor. Bu vesileyle öğrenciler sektörle tanışırken kendilerini de sektöre tanıtarak iş hayatına atılmakta avantaj yakalıyor.

İMA 2015 – 16 eğitim dönemi akademik programlar ve profesyonel gelişim programları modanın kalbinin attığı Nişantaşı‘nda bulunan İMA merkez binasında yapılacak.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X