Imperial’de – 60 derecede hızla zayıflama

Çelik Çelikyaman / NisantasiHaber.com
celik@NisantasiHaber.com

Uzman Diyetisyen Özlem Posbaşoğlu tarafından Nişantaşı Teşvikiye Caddesi‘nde kurulan, ardından İzmir‘de de şube açan Imperial; Arctik, Lenf, Format ve Cryo Premier hizmetlerini sunuyor.

Masaj yaparak uyguladıkları Arctik‘in buzla zayıflama olarak bilinen soğuk lipolizin en yeni ve en son versiyonu olarak benzerlerinden ayrıldığına işaret eden Uzman Diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, “Yağ hücrelerini ultrasonda kullanılan cihazın benzeri ile -60 derecede donduruyoruz. Özel bir krem kullandığımız için bu yöntem dokulara asla zarar vermiyor ve acı hissi yaşatmıyor” dedi. Uygulamanın etkisini 15 dakika gibi kısa bir sürede gösterdiğini belirten Posbaşoğlu, soğuk uygulama ile etkisiz hale gelen yağ hücrelerinin vücuttan normal yollarla atıldığının altını çizdi.

Bir seansta bir beden

Kendisinin de Fransa‘dayken geliştirilmesinde görev aldığı Arctik‘in bölgesel olarak da uygulanabildiğini belirten Uzman Diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, bir seansta ortalama 2 ile 4 santimetre arası incelme sağladığını, kişinin yağ oranına göre bunun 8 santimetreye kadar ulaşabildiğini söyledi.

Neştere son

Arctik‘te neşter ve benzeri aletler kullanılmadığını hatırlatan Posbaşoğlu, “Bu yöntem, zayıflama ve incelmenin yanı sıra vücuttaki kan dolaşımını arttırıyor, toksinlerden arındırıyor, selülitleri yok ediyor, ödem attırıyor, cildi sıkılaştırıyor, kasları tetikleyerek kuvvetlendiriyor, lenflerin dayanıklılığını arttırarak neredeyse vücudu baştan aşağıya yeniliyor.” diye konuştu.

En önemli nokta bağımlılık

Arctik dahil bütün zayıflama ve forma girme yöntemlerinde asıl önemli konunun beslenme alışkanlıkları olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, danışanın ihtiyaç duyması halinde uygulama öncesi “Format” atma işlemini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Posbaşoğlu, “Çikolata, hamur işi, börek, gazlı içecekler, tuz, şeker, çay, kahve, tatlı gibi gıda bağımlılıklarını tamamen ortadan kaldıran Format, danışanlarımızın beslenme alışkanlıklarını yeniden düzenliyor, kilo verilmesine destek oluyor.” dedi.

Kiloyu tetikleyen gıdalar

Format aşamasında devreye Alternatif Tıp Uzmanı Mustafa Kırkpınar‘ın girdiğini belirten Uzman Diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, “Mustafa Kırkpınar bioenerji, geobiyoloji, davranış analizi ve nörobilim gibi alanlarda, hem Türkiye‘de hem de Fransa‘da öğrenim gördü. Hızlı kilo alımı, obezite gibi durumların bilinçaltında yatan tetikleyici nedenlerini tespit etme ve kalıcı bir şekilde çözümleme konusunda Imperial danışanlarının yaşadıkları değişim yolculuklarında rehberlik ediyor. Kırkpınar, geçmişte yaşanan travmalar, bilinçaltında kilo almayı tetikleyen sebepler yüzünden ortaya çıkan beslenme bozukluklarını tespit ederek, yeme alışkanlıklarının sağlıklı bir şekilde düzenlenmesini ve hem ruhen hem de bedenen kalıcı bir şekilde kilo vererek, ideal forma kavuşmayı sağlıyor.” dedi.

Uzman Diyetisyen Özlem Posbaşoğlu kimdir?

Fransa’da doğan Uzman Diyetisyen Özlem Posbaşoğlu, Strasbourg Université Louis Pasteur École Privée E.P.C.M’den mezun oldu. Kasım 2005‘de “L’Expertise Corporelle” markasının patentini alan Posbaşoğlu, bu isimle açtığı ilk kliniğini Strazburg’da kurdu.

2007 yılında Strazburg’un Vendenheim bölgesinde b. kliniğini açan Posbaşoğlu, Colmar şehrinde “L’Expertise Corporelle“in ilk franchise şubesini hizmete soktu. 3. kliniğini 2009‘da Lüksemburg‘da, 4.’sünü ise 2011‘de Strazburg Selestat‘da hayata geçiren Posbaşıoğlu, 2012’de Strazburg’un Orangerie bölgesinde VIP bir merkez kurarak danışmanlık hizmeti vermeye devam etti.

Fransa‘daki klinik çalışmaları boyunca aynı zamanda da beslenme, diyet, zayıflama ve estetik konularında eğitimler, seminerler veren Posbaşoğlu, 2014 yılında eğitim vermek üzere geldiği Türkiye’ye yerleşerek Nişantaşı‘nda “Imperial L’Expertise Corporelle“i açtı. “Sağlıklı beslenme bir yaşam biçimi haline gelmedikçe kalıcı bir zayıflamadan bahsedilemez” fikrinden yola çıkan Uzman Diyetisyen Özlem Posbaşoğlu; Arctik, Cyro 21, Format ve Lenf uygulamalarıyla Imperial danışanlarına etkili ve kalıcı hizmetleri sunmayı amaçlıyor.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X