İstanbul Cerrahi Hastanesi hikayesini yeniden yazıyor

15 milyon dolar borçla kaderine terk edilmek üzere olan İstanbul Cerrahi Hastanesi, kendisine yeni bir hikaye yazdı.

Hastaneyi yatırımcısına yük olmaktan çıkartan Prof. Dr. Ahmet Nuray Turhan ve ekibi oluşturdukları güven ortamı ile dünyadaki belirli potansiyelin üzerindeki insanları Türkiye’ye çekmek için kolları sıvadı.

İstanbul Cerrahi Hastanesi, kimsenin ihtimal vermediği bir süreç sonunda zoru başardı ve küllerinden yeniden doğdu. Yaklaşık 2,5 yıl önce yeni bir hikaye yazmak üzere yola çıkan Prof. Dr. Ahmet Nuray Turhan ve ekibi, bugün kendi ayakları üzerinde duran bir hastane yarattı.

İstanbul Cerrahi Hastanesi’nin yeniden doğuş hikayesini anlatmak ve gelecek planlarını paylaşmak üzere basın mensuplarıyla bir araya gelen İstanbul Cerrahi Hastanesi CEO’su Prof. Dr. Ahmet Nuray Turhan,

“6 Aralık 2016’da CEO koltuğuna oturduğumda hastanenin durumu içler acısıydı. Sektördeki birçok arkadaşımız bu işin başarılmasının zor olduğu noktasında hemfikirdi. Geldiğim ilk gün 21 maddelik bir manifesto yazdım. Bunların hepsini teker teker başardık. Bizi aşağıya çeken ve yükselmemizi engelleyen tüm safraları attık. Birinci madde tüm çalışanların haklarını, ücretlerini zamanında alacak ve hiç kimse hak etmediği bir pozisyonda kalmayacaktı. Son madde ise borçların tamamen sonlandırılmasıyla ilgiliydi. Birinci maddeyi ilk günden uygulamaya aldık. Böylece çalışanlarımızla aramızdaki güven unsurunu en üst seviyeye çıkardık. İki ay önce ise bu son maddeyi yani 15 milyon dolar borcumuzu kapattık ve hikayemizi anlatmanın zamanının geldiğini düşündük. Özel hastanelerin yüzde 25-30 civarında hasta kaybı yaşadığı bu günlerde İstanbul Cerrahi Hastanesi, yatırımcısından tek bir kuruş almadan yoluna devam edecek pozisyona geldi” dedi.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X