“İstanbul Üçlemesi” yeni sahibini buldu

Antik A.Ş'nin merakla beklenen müzayedesinde Halil Paşa’nın "İstanbul Üçlemesi", başlangıç fiyatının 330 bin TL fazlasına satıldı.

Antik A.Ş‘nin 298. Müzayedesi tamamlandı. “Değerli Tablolar ve Osmanlı Eserleri” konulu müzayede sanatseverler ve koleksiyoncular tarafından yoğun ilgiyle karşılanırken, 200’e yakın eser alıcı buldu.

Turgay Artam‘ın yönettiği müzayedede merakla beklenen Halil Paşa‘nın “İstanbul Üçlemesi1 milyon 500 bin TL‘den satışa sunuldu. Eser 1 milyon 830 bin TL‘ye el değiştirdi.

 

Türkiye’de 20. yüzyıl resiminin usta sanatçılarını da bir araya getiren müzayedede Turan Erol’un çalışması 165 bin TL’ye, Erol Akyavaş’ın bir eseri 122 bin TL’ye, Leonardo De Mango‘nun “Sohbet” konulu tablosu 165 bin TL, Hikmet Onat’ın eseri ise 150 bin TL’ye alıcı buldu. Koerner’in “Eminönü” adlı eseri ise 190 bin TL’ye alıcı buldu.

Müzayedede Kemal Önsoy 126 bin TL, Alev Ebuzziya 105 bin TL, Burhan Doğançay Kurdeleler 110 bin TL ve  Nuri İyem’in portreleri 118 bin TL’ye yeni sahibine kavuştu.

Hoca Ali Rıza’nın suluboya eserleri toplamda 300 bin TL‘ye yakın bir fiyata satılırken Şevket Dağ ve Sami Yetik imzalı tablolar da büyük ilgi gördü.

Müzayede kapsamında Hafız Mustafa Hulusi’nin Kur’an-ı Kerim’i de 127 bin TL’ye satıldı.

“İlgiden memnunuz”

Koleksiyoncu ve sanatseverlerden oluşan yaklaşık 300 kişilik bir katılımın olduğu müzayedeyi yöneten Turgay Artam, müzayedede çok önemli eserlerin yeni sahipleri ile buluştuğunu belirterek müzayedeye gösterilen ilginin piyasa için önemli olduğunu vurguladı.

Artam, “Usta sanatçılarımıza sahip çıkan sanatseverlere ve satışa sunulan eserleri koruyarak günümüze gelmesini sağlayan tüm koleksiyonculara da ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X