İstanbul’dan kaçışın resmi; ‘İz-Trace’

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery,  bu kez moda tasarımcısı Hasan Koca’nın ‘İz – Trace’ adlı resim sergisi için kapılarını açtı. Sergiye Keremcem, Beste Bereket, Süleyman Turan gibi isimler katıldı.

Hasan Koca, Keremcem

Kadın ve erkek giyimini aynı koleksiyonda buluşturarak Türk modasında unisex tasarıma öncülük eden genç moda tasarımcısı Hasan Koca’nın ‘İz – Trace’ resim sergisi, sanatçının 10 yıl içinde ürettiği resim çalışmalarından oluşuyor.

Beste Bereket, Hasan Koca

Hasan Koca’nın ilk dönem çalışmalarında yer alan erkek ve kadın figürleri ‘İz (Trace)‘ sergisinde belirsiz formalara dönüşüyor, moda tasarımlarında kullandığı geometrik formların ortaya çıkışına izleyici tanıklık ediliyor. Sergi aynı zamanda, Koca’nın şehir hayatının bulanık halinden uzaklaşarak kendiyle kaldığı ve bunu bir kaçış olarak görerek İstanbul’dan uzaklaştığı dönemlerdeki üretim süreçlerini yansıtıyor.

Hasan Koca, Süleyman Turan

Ayrıca sergi süresince; Birkan Sokullu, Burcu Biricik, Kemal Doğulu, Keremcem, Murat Boz, Murat Dalkılıç ve Sarp Apak gibi pek çok ünlüye kıyafet tasarlayan Hasan Koca’nın sergisinin küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre üstlendi. ‘İz-Trace’,  Ocak ayı boyunca Trump Art Gallery’de ziyarete açık olacak.

Kenan Bahadır Derre

Facebook yorumları

Diğer haberler
X