“İyilik İçin Sanat” Ressam Şatıroğlu ile buluştu

Türkiye‘de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye‘nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla kurulan İyilik İçin Sanat Derneği‘nin “Sanat Buluşmaları” devam ediyor.

İyilik İçin Sanat Derneği üyelerinin, her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği “Sanat Buluşmaları“nın 181.’sinin konuğu ressam Esra Şatıroğlu oldu.

Şatıroğlu‘nun Akaretler’deki gerçekleşen ziyarette; Selin Bozkurt, Ece Mizrahi, Nermin Aşçıoğlu, Ayça Okay, Sevdil Yıldırım, Ayşen Laçinel, Zeynep Gül Uzunkaya, Elifko, Ayşen Savcı ve Hakan Kürklü sanatçının çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Esra Şatıroğlu kimdir?

İstanbul‘da 1981 yılında doğan sanatçı, 2004 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam bölümünden mezun oldu. 2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümünde Plastik Sanatlar Bölümünde Yüksek Lisans derecesi alan Esra Şatıroğlu, halen Yeditepe Üniversitesi‘nde doktora programına devam ediyor.

Eserlerinde aldığı eğitimlerin teknik altyapısını birleştirerek yeni bir görsel sentez oluşturan sanatçının, Kundalini yoga, kent, şiir ve edebiyattan beslenen çalışmaları, çok katmanlı yapısıyla izleyiciyi bir arayışa davet ediyor.

2010 Ocak ayında Rh+artmagazin Dergisi‘nin düzenlediği “Yılın Genç Ressamı 2009” yarışmasında on finalistten biri oldu. Şubat 2014‘te de İstanbul Art News gazetesinin “Türkiye‘nin 40 yaş altındaki en dikkat çeken 40 sanatçısı” arasından seçildi.

İlk kişisel sergisi olan “Bana Ait“den sonra birçok kişisel ve karma sergiye katılan sanatçı, İstanbul‘da çalışmalarını sürdürüyor.

 

Facebook yorumları

Diğer haberler
X