Küresel ısınmaya sanatıyla karşı çıkıyor

Ressam Yasemin Güler Yıldız'ın “Sonun Başlangıcı" adını taşıyan dokuzuncu kişisel resim sergisi Akatlar Kültür Merkezi’nde açıldı.

Sergideki eserleriyle küresel ısınmanın yaratacağı tehlike ve tehditlere dikkat çektiğini belirten Yıldız, bunu da resimlerinde tavus kuşunun renklerini kullanarak yaptığını söyledi. Sergi, 18 Ocak 2018 tarihine kadar gezilebilecek.

Yasemin Güler Yıldız, sergiyle ilgili şunları söyledi :

“Doğaya, çevreye, aşkla yaptığım resimlerimde, küresel ısınmanın dünyamıza verdiği ve yıllar geçtikçe boyutları bizleri felakete sürükleyecek korkunç zararları, fantastik bir üslupla; tavus kuşlarının büyüleyici güzelliklerini kullanarak, görseli izleyenlerin zihinlerinde tezatlar yaşatarak, canlıların ve doğanın aslında ne kadar büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduklarını, üzerime düşen sorumluluk anlayışı doğrultusunda vurgulayarak, bu hususa dikkat çekmek istedim”

Sorumlu insan

“En uzun yolculuklar bile küçük bir adımla başlar. Ve her son mutlaka biryerlerdeki başlangıcın diğer ucu… Her başlangıcın bir sonu, her sonun başlangıcıdır yaşadıklarımız” diyen Yıldız,serginin amacını şöyle anlattı :

“Sorumlu insan olmanın, toplumsal faydanın, hayata anlam katmanın ve hayattan anlam almanın ancak sevgi ve bilgiyle harmanlanmış, ümitle devşirilmiş bir eğitimden ve sosyal hayattan geçtiğine inanan bir ressam olarak, ‘Sonun Başlangıcı‘ adlı kişisel sergimde, zengin hayal gücü ve disiplinli çalışmam sonucunda oluşturduğum resimlerimdeki renkli dünyamı sizlerle paylaşırken, umarım bu buluşmadaki renk zenginliği, size keyifli bir yolculuk yaşatacak”

Yasemin Güler Yıldız kimdir?

Giresun doğumlu sanatçı, ilköğretimini Berlin‘de, orta ve lise eğitimini Giresun‘da tamamladı. Yüksek öğrenimini Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi‘nde bitiren Yıldız, halen resim öğretmeni olarak görev yapıyor.

[fancygallery id=”8″ album=”266″]

Facebook yorumları

Diğer haberler
X