Les Benjamins flagship mağazası açıldı

Çelik Çelikyaman / NisantasiHaber.com
celik@NisantasiHaber.com

Tasarımlarında hikayeleri, kültürleri ve gelenekleri harmanlayarak günümüz sokak modasına yansıtan Les Benjamins, ilk flagship mağazasını özel bir davetle Nişantaşı‘nda açtı.

Les Benjamins, yeni mağazasıyla çok markalı bir sokak modası, spor giyim, sanat ve teknoloji merkezi olmasıyla Nişantaşı’ndaki adresinde şehre yeni ve özgün bir konsept getirme iddiasında.

Uluslararası moda, sanat, spor, müzik ve tasarım dünyasını bir araya getiren özel açılış daveti, markanın kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın‘ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Mağazanın mimarı ve Food NY Kurucu Direktörü Dong Ping Wong, ünlü DJ ve Tasarımcı Heron Preston, Sita Abellan ve İnan Batman gibi uluslararası platformda tanınmış isimleri bir araya getiren Les Benjamins açılışına, Özge Özpirinççi, Öykü Baştaş, Yasemin Allen, Metin Fadıllıoğlu, Levent Erden, Ahu Yağtu, Hazer Amani, Oğulcan Engin, Tara Devries – Özlem Kaymaz, Doğuş Çabakçor, Burak Yörük, Dila Tarkan ve Cemrehan Karakaş gibi isimler katıldı.

Les Benjamins mağazası, alışveriş deneyimini yeniden yaratmayı ve İstanbul‘un kreatif çevrelerini modaya yeni gözlerle bakmaya teşvik etmeyi hedefliyor. Bu felsefe, fotoğraf makinesinin telemetresini çağrıştıran yeni logosu ve Bünyamin Aydın‘ın yaşam boyu fotoğrafçılık tutkusunun ifadesiyle el ele gidiyor.

Aydın, logonun anlamıyla ilgili soruya “Ben fotoğraf makinesi koleksiyonu yapıyorum. LES BENJAMINS olarak sanatsal yönümüzün köklerinde de her zaman kültür, seyahat ve dış mekan fotoğrafçılığının yer aldığını hissediyorum. Kültürleri, fotoğraf makinesinin objektifinden görüyorum” dedi.

Aydın, flagship mağazasının amacını “Çok kültürlü evrenimizin ruhunu yakalamak ve İstanbul gençliğinin buna katılmasına ve birlikte evrimleşmesine katkıda bulunmak” sözleriyle anlattı.

Mağazanın müşterileriyle kişisel ilişkilerini geliştirmek, moda ve tasarıma bakışlarına meydan okumak amacıyla; kadın ve erkek hazır giyim, aksesuar, sneaker, teknoloji ve tasarım objeleri dahil mağazada sunulacak tüm ürünleri şahsen seçeceğini belirten Bünyamin Aydın, “Burası bir keşif yeri. Buradan alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Sadece kendinizi eğitebilir, moda, teknoloji, tasarım ve girişimcilik gibi konularda bilgi edinebilirsiniz” diye konuştu.

Aydın, önümüzdeki dönemde mağazanın İstanbul’un yaratıcı potansiyelini yansıtan ve güçlendiren ortak bir platform sunmak amacıyla panellere, atölye çalışmalarına ve etkinliklere ev sahipliği yapacağının da altını çizdi.

Les Benjamins İstanbul Multi-Brand Flagship Store, dünya çapındaki birçok markaya da ev sahipliği yapıyor.

Les Benjamins koleksiyonları dışında mağazada Nike, Puma, MISBHV, Carrots, Leica, Chinatown Market, Bang & Olufsen ve daha birçok markanın ürünleri de satılıyor.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X