Mamut Art’ta 56 sanatçı, 400 eser

Projede 56 sanatçının, farklı disiplinlerden yaklaşık 400 eseri sergileniyor.Mamut Art Project’15 by Akkök sanat dünyasını 56 genç sanatçı ile buluşturdu. Bu yıl Akkök Holding ana sponsorluğunda düzenlenen Mamut Art Project’te 56 sanatçının, farklı disiplinlerden yaklaşık 400 eseri sergileniyor.

2013 yılından bu yana genç sanatçıları, koleksiyonerler, galeriler, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşturan Mamut Art Project sergisi Çarşamba günü başladı. Sanatseverler, 26 – 29 Mart 2015 tarihleri arasında Maçka Küçük Çiftlik Park’ta 56 genç sanatçının 400 eserini ilk kez görme fırsatını bulacaklar. Bu yıl toplam 1000 sanatçının başvurduğu Mamut Art Project’15 by Akkök’te yer alacak çalışmalar Agah Uğur, Başak Şenova, Eda Kehale Argun, İnci Eviner ile Osman Erden‘den oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda seçildi.

Projenin direktörü Seren Kohen, Mamut’a bu yıl, İran’dan Hollanda’ya kadar uzanan bir coğrafyadan genç sanatçıların başvurduğuna dikkat çekti. Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Raif Ali Dinçkök ise Akkök Holding olarak böyle bir işbirliğine imza atmaktan ve Mamut Art Project gibi değerli bir proje aracılığıyla hem sanata hem de gençlere destek olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, “Sanata ve gençlere verdiğimiz bu desteğin sürdürülebilir olmasının da bizim için önemli olan bir diğer konu olduğunu belirtmek isterim. Bu işbirliğimizin ilerleyen süreçte gelişeceğine ve genç sanatçıların gelişimine birlikte destek olmaya devam edeceğimize inanıyoruz.” dedi. Serginin açılış davetine iş, sanat ve İstanbul cemiyet hayatından tanınmış bir çok sima katıldı.

FOTO GALERİ

[divide icon=”square” width=”medium” color=”#2c314d”]

[gmedia id=842]


Nishtime / Haber Merkezi

Facebook yorumları

Diğer haberler
X