Marki’de “Müzik” temalı sergi

Emine Özdoğan Elmalı resim grubu "Müzik" temalı resim sergisiyle Marki Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Özdoğan, sergide düşüncelerini şu şekilde dile getirdi :

“Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi’nde perşembe günleri çalıştığımız arkadaşlarımızla müzik temalı bu sergimize hazırlanırken. arkadaşlarımızın  çalışma heyecanları hep yüksekti. Bu güzel insanların heyecanlarının, emeklerinin ve yüreklerinin harmanlandığı bu sergiyi düzenlemekten ayrıca keyif aldım. Kurumumuz Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi müdiremiz Şanver Aydın Demir Hanımefendi’nin de desteğini aldığımız sergimizi sanata gönül veren insanlara sunmaktan onur duyarız”.

Sergide eserleri yer alan sanatçılar arasında Seyhan Akkemik, Mari Alcal, Cem Borucu, Oğuz Büyükşar, Nesrin Gün, Deniz Kahraman, Ayşe Kırım, Hasan Koruk, Asiye Özveri, Nilgün Özuzun, Nurdan Sıray, Jano Vartanesyan, Zehra Çağıl Vartanesyan ve Erol Yenigün bulunuyor.

Emine Özdoğan Elmalı kimdir?

1998 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde resim öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. Bu kapsamda ülkenin birçok yerinde ortaokul ve liselerde resim öğretmeni olarak görev yaptı, görev yaptığı okullarda öğrenci sergileri açtı. 2010 yılında Avrupa Birliği proje çalışmaları ile Çocuk ve Sanat Bienali’ne öğrencileriyle katılımım oldu. Çalışmaları örnek proje olarak seçilip Sabancı Üniversitesi’nde sunumu yapıldı. İstanbul Üniversitesi’nin ÇATOM’a Destek Proje ekibinde görev aldı.  Görev yaptığı Alanya ve İstanbul’da karma ve kişisel bir çok sergileri oldu. Bakırköylü Sanatçılar Derneği’nde üyelik ve sanatçı kimliği tarafına uygun görüldü. Son altı yıldır Bakırköy Halk Eğitimi Merkezi’nde görevine devam etmekte, kurumun çalışmalarında ve sergilerinde yer almakta.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X