Mehrnoush Esmaeilpour’un beklenen sergisi açıldı

İranlı oyuncu Mehrnoush Esmaeilpour’un, üç yılda hazırladığı kişisel sergisi "From Here to Now"un açılışı RenArt Gallery'de gerçekleşti.

Oyuncu kimliğiyle geniş bir kitleye ulaşan, asıl mesleği yüksek mimar ve ressam olan İranlı Mehrnoush Esmaeilpour’un, üç yıllık aranın ardından hazırladığı yeni kişisel sergisi “From Here to Now“, RenArt Gallery & Art Consultancy’de sanatseverlerle buluştu. Açılışa sanat ve cemiyet hayatından birçok önemli isim katıldı.

2 Haziran 2018’e kadar sürecek olan serginin açılışına sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Erol & Tilda Tezman, Adnan Polat, Cem Hakko, Leyla Alaton, İzzet Öz, Ferruh & Sibel Karakaşlı, Selim & Sibel Tezman, Ralf Tezman, İştar Gökseven ve Ülkü Duru katıldı.

Esmaeilpour, resimlerini karmaşadan ve abartılı renklerden uzak, duygusal, derin ve kendini net ifade eden bir aktarımla, yağlıboya ve zaman zaman da akrilik kullanarak tuvale aktarıyor. Çağdaş formdaki at kesitleri, tıpkı toplumda da yavaş yavaş yok olmaya başlayan, ruhu hapsedilmiş kadın figürü gibi soyutlaşmış formlarla yansıtılıyor.

Facebook yorumları

Diğer haberler