Modacı Abazoğlu’ndan çocuklar yararına defile

Ünlü Modacı Cengiz Abazoğlu yeni kreasyonunu Koruncuk Vakfı için sergiledi.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen adL + Cengiz Abazoğlu Yaz Koleksiyonu  Defilesi’ne aralarında Berrin Zorlu, Figen Özbek, Berrin Yoleri, Elif Eren, Sibel Kerimoğlu, Zeynep Germen ve Zerender Turan‘ın da bulunduğu cemiyet hayatından isimler katıldılar.

Keyifli defilenin sonunda misafirler adL + Cengiz Abazoğlu’nun kreasyonunu izlemenin yanı sıra Koruncuk Vakfı‘na  katkıda bulunmaktan da mutluluk duyduklarını belirttiler.

“Sevgi her yolu açar”

Etkinlikte bir konuşma yapan Cengiz Abazoğlu, “Ressamın orijinal tablosu gibi soyut desenleri kumaşa yansıtarak aşk ve sevgi renkleriyle canlandırdık. Aşk ve sevgi herşeyin yolunu açtığı gibi bugün burada  da gördüğü ilgi ile de Koruncuk Vakfı çocuklarına fayda sağladı. Sonuçlardan dolayı çok mutluyuz” dedi.

“Parçası olmaktan mutluyuz”

AdL Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tasarım Direktörü Zehra Işık ise “Koruncuk Vakfı yararına düzenlenmiş olan bu proje, Cengiz Abazoğlu’nun adL için hazırlamış olduğu koleksiyon ile yer almanın heyecanını ve gururunu yaşadık. Bu kadar güzel bir projenin parçası olmak mutluluk verici… Sektör de fark yarattığımıza inanıyorum. Bu tür projeler de yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Madeline Albright, Oprah Winfrey, Robert Redford gibi ünlülere İstanbul’u gezdiren, Türkiye’nin sayılı seyahat yazarlarından Saffet Emre Tonguç ise, “İstanbul Hakkında Her şey” ve “Boğaz Hakkında Her şey” adlı kitaplarını imzalayarak satıştan elde edilen geliri Koruncuk Vakfı‘na bağışladı.

FOTO GALERİ

[gmedia id=1049]


NishTime Haber Merkezi

Facebook yorumları

Diğer haberler
X