Mustafa Özkan ile “sanat buluşması”

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulan İyilik İçin Sanat Derneği’ her hafta “Sanat Buluşmaları” gerçekleştiriyor. Dernek üyeleri bu hafta düzenledikleri “Sanat Buluşmaları” etkinliğinde ressam Mustafa Özkan‘ı ziyaret etti.
Ziyarete, dernek üyeleri Selin Bozkurt, Handan Aral, Nadire Tanes, Nermin Aşçıoğlu,
Ayça Okay, Arzu Küfündür, Duygu Hayırlıoğlu, Hakan Kürklü ve Zeynep Gül Uzunkaya
katıldı.
Mustafa Özkan kimdir?
Ankara’da 1957 yılında doğan sanatçı, ilkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okuduktan sonra 1979 yılında İstanbul Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Okulu Grafik Bölümü’ne kazandı. 1983 yılında adı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak değiştirilen okuldan mezun oldu.
20 yıla yakın reklam sektöründe art direktörlük yapan ve illüstrasyonlar çizen Mustafa Özkan’ın son dönem çalışmaları, Ankara kalesi ve civar semtlerde kentsel dönüşüme uğrayan gecekonduları fotoğrafladığı 100 binden fazla fotoğrafı inceleyerek oluşturduğu kendine has “grafik ögeler” içeren tarzı ile anlam kazanmıştır.
Çok sayıda kişisel ve karma sergiye katılan ödüllü sanatçı resim çalışmalarını Teşvikiye’deki atölyesinde sürdürüyor.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X