Nihat Tokat’tan yeni galeride ilk sergi

Çelik Çelikyaman / NishTime

Önde gelen sanat belirleyicilerinden Nihat Tokat’ın Nişantaşı‘nda üçüncü, İstanbul‘da ise dördüncü sanat galerisi Maçka‘da açıldı. Sergi, 25 Ağustos‘a kadar gezilebilecek.

NishTime‘ın açılacağını bir ay önce duyurduğu çiçeği burnunda galeri, tam 54 sanatçının eserlerinden oluşan Vision Mix Exhibition adlı karma sergi ile sanatseverlere “merhaba” dedi.

Bedri Baykam da katıldı

Nihat Tokat‘ın bütün konuklarla tek tek ilgilendiği açılışa, bir eseri sergide yer alan Bedri Baykam da katıldı.

Konuklara seslenen Baykam, “Türk sanatı için önemli bir isim” olarak nitelendirdiği Tokat‘ın, özellikle genç kuşak sanatçılara kendini gösterebilmeleri yolunda bir rehber olduğuna dikkat çekti.

4. galeriye hazırlanıyor

Nihat Tokat ise, Nişantaşı‘na üçüncü sanat galerisini kazandırmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek önümüzdeki günlerde bir sanat galerisinin de Karaköy‘de açılacağı müjdesini verdi.

Böylece, Tokat‘ın yönetimindeki mekanların sayısı 4‘e yükselecek.

Miami’de karma sergi

Nihat Tokat, şu an yoğunlaştığı bir diğer projesinin ise ABD‘de Miami‘de açacağı karma sergi olduğunu söyledi. Serginin 25 Ağustos ile 4 Eylül tarihleri arasında West Palm Beach‘te yer alan Emko Gallery‘de açılacağını dile getiren Tokat, şu an eser başvurularını topladıklarını sözlerine ekledi.

Vision Mix Exhibition karma sergisinde eserleri ile yer alan sanatçılar ise şöyle sıralanıyor : “Afet Yayla, Akın Ekici, Aydan Uğur, Ayfer Akbaşoğlu, Aygün Tugay, Aynur Yıldırım, Aysel kul, Banu Taşçı Fresko, Başak Oğuztan, Benhur Bayrak, Bedri Baykam, Bülbül San, Ceylan Boğazköy, Dilek Üstündağ, Dilşad Atasoy, Edibe Taylan, Elif Onaran, Emine Alışık, Enver Akmaner, Esen Yüksel, Feriha Gökçen, Figen Hatipoğlu, Filiz Pazar, Filiz Usta, Funda Alkan Cumbul, Füsun Gönder, Gülay Tuğul, Gülsen Yum, Günsu Saraçoğlu, Hatice Boyamalar Akkaya, Leyla Artı, Makbule Topçuoğlu, Mehmet Ali Meriç, Meltem Aktaş, Mualla Şahin Coşkun, Nalan Türkeri, Nazan Aksaray, Nergis Orhon Soydaner, Nur Ulubil, Orhan Kurmalı, Reşat Ceylan, Salim Özgür, Sema Bayraslı, Sema Yekeler Yurtseven, Sibel Nur Ener, Sumru Akyürek, Şaziment Duran, Şenay Sönmez, Şermin ciddi, Tamara Benlioğlu, Yıldız İbram, Zehra Güven, Zekiye Tellioğlu, Zelihal Kayalar

FOTO GALERİ

[gmedia id=1078]

Facebook yorumları

Diğer haberler
X