Odada Gergedan Yok!

Ariel Sanat'ta açılan sergide Leylâ Gediz, Deniz Gül ve Ali Taptık'ın eserleri yer alıyor.

Leylâ Gediz, Deniz Gül ve Ali Taptık‘ın eserlerinden oluşan “Odada Gergedan Yok!” adlı karma sergi Ariel Sanat‘ta açıldı. Ünlü Yönetmen Nuri Bilge Ceylan da genç sanatçıları yanlız bırakmayan konuklar arasındaydı.

* NişantaşıHaber Facebook’ta
* NişantaşıHaber Twitter’da
* NişantaşıHaber Instagram

Ayşe Orhun Gültekin, Derya Yıldız ve Buğra Yücesan‘ın hazırladığı serginin kavramsal gerçekliği Norgunk tarafından oluşturuldu. Serginin işareti de yine önceki sergilerde olduğu gibi Bülent Erkmen‘e ait.

Sergi 27 Mayıs 2017‘ye kadar gezilebilecek.

Sergi ismini nereden alıyor?

20. yüzyıl felsefe tarihinin en ilginç tartışmalarından biri Trinity College’ın okuma odalarından birinde gerçekleşir. “Principle of Mathematics“in yazarı Bertrand Russell, bir süre önce öğrencisi olmak için Viyana’dan kalkıp gelen makine mühendisi Ludwig Wittgenstein’ı, giriştikleri bir mantık tartışması sırasında, bulundukları odada gergedan olmadığına ikna etmeye çalışır.

Oysa genç mühendise göre dünya şeyler üzerinden değil önermeler üzerinden okunabilir, tartılabilr, kavranabilir. Çünkü ileri sürülen her önerme gerçekliğin hesapta olmayan bir başka yönünü duyurur bize, her önerme ısrarla şunu fısıldar: “Dünya göründüğünden çoktur

Facebook yorumları

Diğer haberler