On parmağında on marifet : Raif Akyüz

Sinemacı babanın oğlu, profesyonel sporcu Raif Akyüz, kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanıyor.

Berrin Güntav / NisantasiHaber.com
berrin@NisantasiHaber.com

Hani derler ya “on parmağında on marifet var“, işte tam da bu sözün üstüne söylenmiş genç oyuncumuz ve spor dalında da başarılar kazanmış bir yetenek Raif Akyüz.

Raif ile Maçka Parkı‘nda buluştuk.

Raif Akyüz, NisantasiHaber.com’dan Berrin Güntav’a gelecek planlarını anlattı.

24 yaşında, Beykent Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü‘nde öğrenim görüyor. Raif aynı zamanda İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları‘nda ve Muhsin Ertuğrul Sahnesi Efekt Tasarım Birimi‘nde çalışıyor.

Aslında Raif Akyüz, oyunculuğa da sinemaya da yabancı değil. Nasıl olsun ki! Raif, Kurtuluş filmi ile Tarık Akan‘ın birçok filminde rol alan eski sinema oyuncusu Ahmet Akyüz’ün oğlu.

Babasının izinden giden Raif, TRT Kampüs Magazin programının yanısıra Hayatımın Aşkı, Bana Sevmeyi Anlat ve Hangimiz Sevmedik dizisinde rol aldı.

 

Raif, tiyatronun bir meslek değil kendisi için yaşam biçimi olduğunu söylüyor. Kendini geliştirmek için BKM Mutfak Sahnesi‘nde doğaçlama oyunlarına katılan Raif, aynı zamanda profesyonel sporcu.

2013 – 2014 Avrasya Maraton‘nu koşarak Kıtalararası Atlet unvanına sahip olan Akyüz, Muay Thai ve Kickbox alanında profesyonel sporcu ve 2013, 2014, 2015 Namık Kemal Üniversitesi başarı belgelerine sahip

Dart ve Bocce alanlarında da antrenörlük ve hakemlik belgesi bulunan Akyüz, Marmara Şampiyonası‘nda da Dart hakemliği yaptı.

 

Nişantaşı‘na çok sık geldiğini belirten Akyüz, Virginia Angus‘un burgerlerine bayıldığını ifade ediyor.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X