Pınar Kalem resim sergisi MAJİ Gallery & Decorist’te

Pınar Kalem'in yağlı boya resimlerinden oluşan sergisi MAJİ Gallery & Decorist'te açıldı.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

MAJİ Gallery & Decorist‘in Nisan ayındaki ikinci etkinliği Pınar Kalem‘in Yağlı Boya Resim Sergisi sanatseverlerle buluştu. Kalem,  görünmeyendeki güzelliği, görünür hale getiren ve fırçasıyla bir sanattan çok iç güzelliğe dokunan eserleri ile görsel bir şölen sunuyor.

* NişantaşıHaber Facebook’ta
* NişantaşıHaber Twitter’da
* NişantaşıHaber Instagram’da

Sergi 30 Nisan‘a kadar açık kalacak.

Pınar Kalem, sanatını ve yeni sergisini şu satırlarla anlatıyor :

” Sevgini verdiğin şekilde kabul edeceğim…
Beklediğim şekilde değil…”

Atılacak ilk adım sevmek olmalıdır. Sevmekle birlikte anlayışta gelişir. Böylece her duygu, düşünce, canlı veya nesne bizim algılarımıza göre değer kazanır. Bakış açımızı oluşturur.

Anlayışımız geliştikçe bakış açımız da olgunlaşır. Duygularımız çeşitlenir. Bazen dalından kopup düşen bir yaprak hüznü çağrıştırırken, bir başka zihinde romantik etkiler ve hoşluk yaratabilir. Ya da başıboş savrulmuş çiçekler, sadece bir çiçek bahçesinden öte, ruhundaki dalgalanmaları veya iç dünyasındaki arayışı çağrıştırabilir bir başka göze…

Eminim ki göreceğiniz resimler herkesin içdünyasında farklı algılanacak. Ancak tüm resimleri gördükten sonra sevgi ve güzelliğin en saf halinin; beklentisizce, olduğu gibi hissedildiğinde değer kazandığını fark edeceksiniz.

Tüm çalışmalarımda ifade etmek istediğim “görünmeyendeki güzellik” duygularıma nasıl dokunduysa o şekilde tuvallerime yansıdı. Hiç bir süsleme ve kabullendirme kaygısı taşımadan…
Evrenin en büyük yasasına uygun olarak görünmeyendeki güzelliği görünür hale getirmeye çalıştım… Ruhumun yolculuğunu yargılamayı bırakıp, duygularımın akıp gitmesine ve bana yol göstermesine izin verdim.

Bir sanatçı olarak kendi içimde yaşattıklarımı dışa dökme yöntemim resim yapmak. Böylece sizlerde de bazı duygular uyandırmayı ve içimizdeki sevgiye ivme kazandırmayı düşlüyorum.

Sevgi ilgiyi uyandıracak ve ilgi duydukça gelişeceğiz.
Hep birlikte…
Ön yargısız, koşulsuz, beklentisiz.

Saf sevgiyle kalın…

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Facebook yorumları

Diğer haberler

X