Raffi Portakal ve torunu, Barcode, Matrak Sanat ve Saray Muhallebicisi

Satıyoyum, satıyoyum sattım. Barcode sezonu açtı. Matrak Sanat geliyor. Direksiyon beygiri. Küçük sürprizler yapan muhallebici.

Satıyoyum, satıyoyum sattım

Portakal Sanat Evi‘nun kurucusu Raffi Portakal‘ın gündemi bugünlerde minicik ellerden oluşuyor. Portakal’ın yönetimini kızı Maya Portakal Bitargil‘e bırakan Raffi Bey, gecesini gündüzünü torunu Defne Oilvia‘ya ayırmış durumda.

Enis Batur‘un kaleme aldığı ve Portakal ailesinin hayatını anlatan “Portakal’ın Yüz Yılı” adlı kitabı imzalayıp torununa hediye eden Raffi Portakal, belli ki minik Defne‘yi de daha şimdiden ince ince sanat dünyasına hazırlıyor. Yüzyılı aşmış güzide kurumların en güzel tarafı da bu değil mi!

*****

Barcode sezonu açtı

Barcode Nişantaşı, sezonu 5 Ekim‘de DJ Cemre Burak ile açmış. Herkes eğlenmiş, coşmuş; ne güzel.

*****

Matrak Sanat geliyor

Matrak Sanat Nişantaşı
, 15 Ekim‘de Mim Kemal Öke Caddesi‘nde açılıyor. İyi işler çıkaracak gibi duruyorlar.

*****

 

Direksiyon beygiri

Oyuncu Tilbe Saran aşağıdaki fotoğraflı Twitter hesabından  “Bravo” notuyla paylaştı.

Burası, Teşvikiye Ihlamur Yolu üzerindeki yaya kaldırımı. Aslında kaldırımlar zaten yayalara ait olduğundan sadece “kaldırım” dememiz yeterli olması gerekiyor ama Türkiye‘de “yüzlerce beygirlik” makineler de aynı yeri işgal ettiği için ayrıca “yaya kaldırımı” diye vurgulamamız gerekiyor.

Bir firmaya ait araç, “yaya kaldırımı”nı tamamen işgal etmiş.

Şimdi “balta” desek olmayacak, “yuh” desek az kalacak.

Beygir” sadece motorda olmuyor diye ince görelim bari.

*****

Küçük sürprizler yapan muhallebici

Yatırım Uzmanı Özlem Hurmacı, Teşvikiye Saray Muhallebicisi‘nden şikayetçi. Firmaya Twitter‘dan “Teşvikiye Saray“da tabağımdan son lokmada bu çıktı. “Olabilir” diyen umursamaz tavrı anlayamadım. Anlatabilecek biri var mı?” diyerek Kadir Topbaş‘a seslendi.

Kadir Topbaş, yeni istifa ettiği için yoğun olacak ki O‘nun yerine cevap Saray Muhallebicisi resmi Twitter hesabından geldi.

Firma, Hurmacı‘ya, “Merhaba, gerekli aksiyonun alınması için ilgili birimimize aktarıyoruz. Dm üzerinden iletişim bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz” diye cevap verdi.

Türkçe yazmayı bilmeyen editör, her ne kadar “paylaşabilirmisiniz“deki “misiniz“i ayrı yazmasa da “aksiyon“a yönelik gayreti ile dikkatimizi çekti.

Umarız bu konunda bir “meeting” “set” edip, “process“leri “zero point“ten “handle“layıp “client” tarafı ile paylaşırlar :P

*****
Sizin de kulağınız delik mi?

Ee ne güzel işte. Bizimle de paylaşın tüm Nişantaşı öğrensin.

kargavert@NisantasiHaber.com

Facebook yorumları

Diğer haberler
X