“Sana söylemem gereken bişey var”

Kadir Akyol, Barış Sarıbaş ve Yahya Bağcı'nın eserlerinden oluşan "Sana Söylemem Gereken Bişey Var" adlı sergi F Sanat Galerisi'nde açıldı.

Kadir Akyol, Barış Sarıbaş ve Yahya Bağcı, İstanbul Bienali‘ne, Contemporaty Istanbul‘a ve diğer pek çok paralel etkinliğe komşu olmak üzere F Sanat Galeri’de bir araya geldiler.

“Sana söylemem gereken bişey var” adını taşıyan serginin açılışan katılan sanatseverleri, F Sanat Galerisi Kurucusu Füsun Aydoğan ve Sanat Danışmanı Figen Batı ağırladılar.

Dönemleri yakın, ancak hem yaşadıkları yerler hem de deneyimleri birbirinden farklı olan bu üç çağdaş sanatçı, ilişkisellik ağı üzerinden yürüttükleri bu birlikte söz söyleme ile, kendileri ve yakın çevreleri vasıtasıyla görsel ve duyusal bir arşiv oluşturuyorlar.

Yapıtlar arasında gezinirken bütünden bireye ve oradan da içe doğru bir bakış açısı ortaya koyan sanatçılar, yan yana durma, ortak alan kullanma, kendini diğerleri ile beraber var etme adına da demokratik bir söylem içerisindeler.

Barış Sarıbaş’ın coğrafya boyadığı içsel peysajları, Yahya Bağcı gerçek olandan daha çok yapaylık ve yanılsama ile ilişkisini ele aldığı işleri ile Kadir Akyol’un insana daha derinden bir bakış yönelttiği detaylı portreleri, aralarındaki alışverişi ve içten diyalogu oluşturuyor.

Sanatçıların kendi kişisel tarihleri üzerinden üretim yaparak oluşturdukları sergi, 5 Ekim 2017‘ye kadar F Sanat Galeri’de görülebilir.

[fancygallery id=”12″ album=”98″]

Facebook yorumları

Diğer haberler
X