Sanat Sohbetleri Günseli Kato ile başladı

Günseli Kato, cemiyet ve iş dünyasını saklı bahçesinde ağırladı.Cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimleri, Selin Bozkurt ve Çiğdem Hitay ev sahipliğinde gerçekleşen Sanat Sohbetleri etkinliğinde bir araya geldi.

13 Mayıs Çarşamba günü ilki düzenlenen sohbet etkinliğinde, Türk sanat dünyasına yön veren sanatçının eserlerini yakından tanımak ve hayal dünyasına ışık tutmak üzere cemiyet dünyasının önde gelen isimleri ve Patronlar Kulübü üyelerinin eşleri hazır bulundu.

Sanat Sohbetleri ziyaretlerinin ilkine ev sahipliği yapan Günseli Kato’nun atölyesi; dekoru, ışığı ve ambiyansı ile adeta bir sanat okuluna dönüştürüldü.

Birbirinden özel tablolarının ve sanat eserlerini adeta bir gizli bahçeye dönüşen atölyesinde konuklarına sunan Günseli Kato, misafirleri ile keyifli sohbetler gerçekleştirdi. Son yıllarda özellikle canlı performans ile yaptığı eserler ve “Gelenek Şimdi”, “Minyatür Ayaklanması”, “Suyun Rengi” adlı sergileriyle adından söz ettiren Günseli Kato; geleneksel kavramları sıra dışı kalıplar ile yeniden yorumlayarak oluşturduğu kendine has sanat dili ile konukları adeta büyüledi.

Davette, Çiğdem Hitay, Filiz Yılmaz, Ece Mizrahi, Hatice Satoğlu, Tuğçe Altınbaş, Serap Altınbaş, İrem Aşçıoğlu, Seda Aydın, Selin Bozkurt, Ayşen Savcı, Emine Timur gibi cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimleri sanat eserlerine yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: Sosyette.com

Facebook yorumları

Diğer haberler
X