Sanatseverler Maji’de “Gecenin Sihri”ne kapıldı

Gaye Donay’ın ev sahipliğini üstlendiği, Yalçın Bilgin'in “Gecenin Sihri” sergisi, Maji Luxury Art Gallery'de sanatseverlerle buluştu.

Ülkenin genç yıldız sanatçılarına değer verip destek amaçlı sergiler düzenleyen ‘Maji Luxury Art Gallery & Event’ Sanat Merkezi, bu kez genç sanatçı Yalçın Bilgin’in “Gecenin Sihri” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bilgin, figürlerini altın oran kuralı ve hayal gücü ile ince ince işleyip zenginleştiriyor. Öte yandan, gecenin sihirli derinliklerinde yatanı, büyülü renk anlayışı ile harmanlıyor. Resimsel macerasında rengi ve altın oranı önemseyerek ise düşsel ve masalsı bir evrene göndermeler yapar. Sanatçı, “Gecenin Sihri” adlı sergisinin hareket noktasını şöyle ifade etmektedir:

“Gecenin bize sunmuş olduğu gizemin, zihin sarayımdaki yaratıcılığı, derinliği ve bilgeliği tetiklemesi sonucu ortaya çıktı. Geceler bizim mabedimizdir.
Dolunayın, ay ışığının, yıldızların, kosmosun büyüleyici güzelliği altında yaşadığımız dünyada dünyevi olandan arınıp manevi boyutlardaki melekleri bize sihirli dokunuşu ve fısıldayışları gizlidir.
Resimlerimin altyapısı altın oranın harmonisiyle kosmosdaki yaradılış matematiği ile bağlantı kurarken teknik olarak orijinal Rönesans tekniklerini modern bir anlayışla yorumlamaktayım.”

Rönesans’ın estetik güçlü yönünü, mistik derinliği ve figüratif ilişkisini karşı karşıya getiren Bilgin’in “Geceni Sihri” sergisi, mayıs ayı boyunca Maji Luxury Art Gallery’de sanatseverleri bekliyor.

Facebook yorumları

Diğer haberler
X